Şiddet olayları arttı, Emniyet hastanede polis görevlendirdi
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Mustafa Eraslan-Fevzi Mercan Çocuk Hastanesi Acil Servisi’nde son günlerde yaşanan olaylar dolayısıyla polis görevlendirildiği bildirildi.
Şiddet olayları arttı, Emniyet hastanede polis görevlendirdi
03 Temmuz 2015 22:35 -

Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Kudret Doğru, yaptığı açıklamada, sağlık personeline yönelik gün geçtikçe artan şiddet olaylarının önüne geçilmesi gerektiğini söyledi.

Şiddet olaylarının sağlık personelini görev yapamaz hale getirdiğini ifade eden Doğru, ERÜ Çocuk Hastanesi Acil Servisi'nde de önceki gün hasta yakınlarının doktorları ölümle tehdit ettiğini ve hizmet vermelerini engellediklerini kaydetti.

Olayın sorumluları hakkında suç duyurusunda bulunduklarını ifade eden Doğru, şöyle devam etti:

"Bizim isteğimiz sağlık personeline yönelik şiddete artık 'dur' denmesi, bu tür olaylara sebebiyet verenlerin en ağır şekilde cezalandırılması. Çünkü sağlık personeline yönelik şiddet yaşanıp sona erdiğinde etkisi hemen bitmiyor. Gerek fiziksel, gerekse sözlü saldırının bir de psikolojik etkisi var. Saldırıya uğrayan veya saldırıya uğranılan mekanda çalışan sağlık personelinin uzun süre morali bozuk oluyor. İş verimleri düşüyor. Hiçbir kusuru olmayan hasta ve hasta yakınlarının aldıkları sağlık hizmetlerinin kalitesi etkileniyor. O yüzden olaya sadece sağlık personeline yönelik şiddet gözüyle bakılmamalı, bu saldırının travmatik etkileri de göz önünde bulundurulmalıdır."

Doğru, talepleri üzerine İl Emniyet Müdürlüğü'nün çocuk acil serviste polis görevlendirdiğini belirterek, "İl Emniyet Müdürümüze olaya gösterdiği hassasiyetten dolayı çok teşekkür ediyorum. Umuyorum ki çocuk acil servisimizde çalışmak üzere görevlendirilen polis memuru, bundan sonrası yaşanması muhtemel sağlık personeline yönelik şiddet olaylarının önüne geçecektir” şeklinde konuştu.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet Güven de İl Emniyet Müdürlüğüne teşekkür ederek, bütün kurumların el ele vermesi durumunda sağlık personeline yönelik şiddet olaylarının bir nebze azaltılabileceğini kaydetti.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) talha (dr)
09.07.2015 10:02:18
Başsavcıya,hakime minnet etmeye gerek yok.Herşey bizim elimizde.Ülke genelinde toplu eylem kararı bakın o zaman nasıl kanunlar ve yasalar çıkıyor.O zaman bunu yapanlar hapisten çıkabiliyormu!!!
People
0
2) reis (op.dr)
09.07.2015 04:51:23
polisi kim koruyacak....asker?
People
0
3) Ali çantabey (Hekim)
03.07.2015 23:13:23
Geçmiş olsun meslektaşlarıma.... ama savcı hakim bunları salıverdikçe değişen olmaz..o gece dr arkadaşlar polise haber verdi ..polis zanlıyı karakola aldı sonra tabii ki serbest kaldı...serbest kalan zanlı 3 4 arkadaşıyla 2 kez acili bastı..Başsavcıya rica minnnet zanlı sabaha kadar nezarete alındı..herhalde salındı
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)