Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisi Merve Mercan Covid-19 nedeniyle vefat etti
Konya Selçuk Tıp Fakültesi 6. sınıf öğrencisi Merve Mercan koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. İlk gelen bilgilere göre Mercan'a, immün yetmezlik tanısı konuldu
Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisi Merve Mercan Covid-19 nedeniyle vefat etti
10 Eylül 2020 14:00 -

Konya Selçuk Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisi intörn doktor Merve Mercan, bir süredir yoğun bakımdaydı. Bugün gelen bilgilere göre Merve Mercan hayatını kaybetti. İlk edinilen bilgiler ışığında Merve Mercan'ın kovid teşhisi konulmasının ardından 5. gününde immün yetmezlik tanısı da koyuldu. 

REKTÖR PAYLAŞTI

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, yaptığı açıklamada, “Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi 6. sınıf öğrencisi Merve Mercan’ın vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Sağlık ordusu en genç üyelerinden birini, üniversitemiz saygın bir onur öğrencisini kaybetti. Allah’tan rahmet, kederli ailesine baş sağlığı dilerim.” ifadelerini kullandı.

Kesin olmayan bilgiye göre Merve Mercan'ın Merslin Gülnarlı olduğu öğrenildi. Facebook'ta bir grupta ise şu sözler yer aldı:

Hulusi Mercan‚in Kizi Merve Mercan kardeşimiz maalesef Entube hastasi olup kurban bayramından bu yana Konyada yogun bakim hastasi olarak yatmakta olduğu hastahanede Rahmeti rahmana kavuşmuştur

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
39
1) Dr.Cevdett (Cerrah)
11.09.2020 09:43:11
ALLAH YAKINLARINA SABIRLAR VERSİN.(Başka ne diyebiliriz ki, sözün bittiği yerdeyiz).
Bu dünyada bir nesneye
Yanar içim göynür özüm
Yiğit iken ölenlere
Gök ekini biçmiş gibi

Y. EMRE
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)