'İl Dışı Hasta Kodlaması' ile mağduriyetler önlenecek
Doğu Anadolu Bölgesi'nde yaklaşık 5 milyon kişiye hizmet veren Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi, il dışından gelen sevkli hastaların mağdur olmaması için "İl Dışı Hasta Kodlaması" projesini başlattı
'İl Dışı Hasta Kodlaması' ile mağduriyetler önlenecek
05 Ocak 2017 -

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ümit Haluk İlikerden, il dışından gelen sevkli hastaların mağdur olmaması için "İl Dışı Hasta Kodlaması" projesini hayata geçirdiklerini bildirdi.

İlikerden, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hasta ve çalışan memnuniyetini üst düzeyde tuttuklarını söyledi.

Hastalara kaliteli ve modern hizmet vermek için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten İlikerden, bu kapsamda il dışından gelecek alanında uzman profesörleri ekipleriyle birlikte misafir edeceklerini ve hastane ekibine eğitim vermelerini sağlayacaklarını kaydetti.

- "İl Dışı Hasta Kodlaması" projesi

İlikerden, hastanenin bölgede 5 milyon kişiye hizmet verdiğini, hekim ve yardımcı sağlık personeli anlamında Sağlık Bakanlığınca desteklendiğini vurguladı.

İl dışından gelen sevkli hastaların mağdur olmaması için "İl Dışı Hasta Kodlaması" projesini hayata geçirdiklerini anlatan İlikerden, "Proje kapsamında hastalarımıza muayene, tetkik, görüntüleme gibi hizmetleri almalarında öncelik tanıyacağız." diye konuştu.

Bu işlemleri hastane bünyesinde kurdukları birimin takip ettiğini aktaran İlikerden, bu sayede hasta mağduriyetini en aza indirmeyi planladıklarını dile getirdi.

- Kanser oranı yüksek

Bölgede farklı nedenlere bağlı mide ve yemek borusu kanseri oranının yüksek olduğuna dikkat çeken İlikerden, şunları kaydetti:

"Artık çağımızda kapalı ameliyatlar, hastanın konforu, yoğun bakım sürecinin kısaltılması, ameliyat izi, enfeksiyon ve ameliyat yeri fıtığının olmaması için tercih edilen çok modern bir teknik. Hastanemiz de birimleriyle ciddi bir kanser merkezi şeklinde yapılanmış durumda. Bölgemizdeki mide ve yemek borusu kanserinin diğer bölgelere göre daha fazla görülmesi de ilgimizi arttırıyor. Bu konudaki çalışmalarımıza da ağırlık vereceğiz."

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA