Bu kez de serbest eczanelerde kuyruk oluşmaya başladı
SSK'lı çalışanları ilaç kuyruğundan kurtaracak "serbest eczane" uygulamasının hayata geçirilmesine rağmen vatandaşların kuyruk çilesi bitmedi. Bu sefer de eczaneler önünde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, "Kuyruk çilesinden ancak ölünce kurtuluruz" diye konuştu
18 Şubat 2005 -
SSK'lı çalışanları ilaç kuyruğundan kurtaracak "serbest eczane" uygulamasının hayata geçirilmesine rağmen vatandaşların kuyruk çilesi bitmedi. Bu sefer de eczaneler önünde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, "Kuyruk çilesinden ancak ölünce kurtuluruz" diye konuştu.

SSK'lı hastaların ilaçlarını tüm eczanelerden alabilmelerini öngören yeni uygulamada yaşanan aksaklıklar devam ediyor. İlaçlarını tüm eczanelerden alabileceklerine dair yeni uygulamanın yürürlüğü girmesine rağmen SSK'lı hastaların eczanelerdeki bekleyişi sürüyor. Özellikle hastanelere yakın bölgelerdeki anlaşmalı eczanelerde vatandaşlar uzun süre beklemek zorunda kalıyor. SSK ile anlaşma yapan eczacılar, sorunun eczacıların SSK'ya tedirgin yaklaşmasından ve bu nedenle anlaşmaya varamamasından kaynaklandığını, buna internetteki sorunun eklenmesiyle yoğun bir kalabalık oluştuğunu dile getirdi. Eczacı Mehmet Şahin, "Bütün sıkıntı, eczacıların SSK ile anlaşamamasından kaynaklanıyor. Bu sorunun 6 ay daha süreceğini tahmin ediyoruz" dedi.


Başka bir eczacı ise, SSK'nın internet sistemini göstererek, "İşte kuyruğun nedenlerinden biri de bu. SSK'nın internet sistemi, bu yoğunluğu kaldırmıyor. Buradan diğer eczacı arkadaşlarıma da sesleniyorum. Tedirgin olmasınlar. Onlar da SSK'ya hizmet vermeye başlarsa, bu yoğunluk azalacak ve sistem oturacaktır" diye konuştu.

Kuyruktan kurtulamayan vatandaşlar ise, duruma tepki gösterdi. Bazı vatandaşlar, şu an için eczanelerde yoğunluk olsa da ileriye dönük umutları olduğunu belirtirken, bazı vatandaşlar ise, "Uzun süredir bekliyoruz. Kuyruk çilesinden ancak ölünce kurtuluruz" diye konuştu.


Vatan

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA