İlaç yolsuzluğunda sürpriz bir gözaltı
Yaptığı suç duyurusuyla Sosyal Sigortalar Kurumu'na (SSK) fahiş fiyatla ilaç alımına ilişkin soruşturma başlatılmasına neden olan Roche Müstahzarları Sanayi A.Ş.'nin eski çalışanı Veysi Mungan, dün gözaltına alındı
18 Şubat 2005 -
Yaptığı suç duyurusuyla Sosyal Sigortalar Kurumu'na (SSK) fahiş fiyatla ilaç alımına ilişkin soruşturma başlatılmasına neden olan Roche Müstahzarları Sanayi A.Ş.'nin eski çalışanı Veysi Mungan, dün gözaltına alındı. Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Nazmi Okumuş'un talimatıyla gözaltına alındığı belirtilen Mungan'ın Roche firmasına geçen ağustosta yapılan operasyonda ele geçirilen ihale evrakının bir kısmında imzasının bulunduğu bildirildi.
Bu arada, Okumuş'un, mahkemeye yaptığı itiraz üzerine gıyaben tutuklanmalarına karar verilen eski SSK Sağlık İşleri Genel Müdürü Orhan Canbolat ile SSK Eczacılık Daire Başkanı Hülya Özdemir hakkındaki müzekkereler, dün Ankara Emniyeti'ne ulaştı. Gözaltına alınan Canbolat ve Özdemir Ankara Merkez Kapalı Ceza ve Tutukevi'ne konuldu. Ancak, yüksek tansiyon hastası olan Canbolat, daha sonra Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde müşahade altına alındı. Canbolat'a 'hayati tehlikesi bulunduğu' yönünde rapor verildi.
Öte yandan, yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve halen sorguları süren dokuz kişi, dün sağlık kontrolünden geçirildi.

Radikal

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA