SSK'da yedi kişi daha serbest
Sosyal Sigortalar Kurumu'na (SSK) fahiş fiyatla ilaç alımı iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve aralarında SSK İstanbul Bölge Müdürü Akif Feyizoğlu'nun da bulunduğu yedi kişi, serbest bırakıldı
16 Şubat 2005 -
Sosyal Sigortalar Kurumu'na (SSK) fahiş fiyatla ilaç alımı iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve aralarında SSK İstanbul Bölge Müdürü Akif Feyizoğlu'nun da bulunduğu yedi kişi, serbest bırakıldı. Roche Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Yöneyman ile birlikte 9 kişi için ise gözaltı süresi alındı.
Savcı Nazmi Okumuş'un talimatıyla önceki gün gözaltına alınan 16 zanlıdan yedisi, dün adliyeye sevk edildi. Okumuş'a ifade veren Feyizoğlu ile emekli satın alma müdür yardımcısı Azmi Arslan, Nazmi Celal Güler ve Zehra İnci Koyuncu ile Roche Türkiye'nin Yönetim Kurulu üyesi Ümit Ceylan, bu şirkette genel müdür yardımcısı olan Tevfik Tulu Reisoğlu ve insan kaynaklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Belgin Bayrak, ihalelerde imzaları bulunmadığı gerekçesiyle mahkemeye sevk edilmeden serbest bırakıldı.


Aralarında Fransız da var
Aralarında Roche Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Yöneyman, firma yöneticisi Fransız uyruklu Pascal Eric Wehrle'nin de bulunduğu dokuz zanlının sorgusu için ise savcılıktan iki günlük ek süre alındı. Zanlıların, '4422 sayılı Çıkar Amaçlı Suç Örgütleriyle Mücadele Kanunu'na muhalefet, 'görevi kötüye kullanma ve ihaleye fesat karıştırmak'la suçlandığı öğrenildi.


Radikal

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
9
1) Teslime Türkan (Ebe)
19.04.2018 12:00:33
Hayatınızın şiir gibi olduğunu düşünüyorum.
"Her gün yaşamın başlangıcına tanıklık ediyorum."
"Bu hücre ve dokuları dondururken de aslında umut sakladığımızı, bu kişilerin umutlarını koruduğumuzu düşünüp, heyecanlanıyorum".
Cümlelerdeki samimiyet, içtenlik ve yaşanmışlık insanı heyecanlandırıyor. Başarılarınızın devamını dilerim.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
09/11-13/11 26. Ulusal Alerji ve İmmünoloji Kongresi ALLERJİK... ANTA
15/11-16/11 4. Diyabet Tedavisi Sempozyumu ENDOKRİNO... ANKA
14/11-17/11 1. Hematoloji Eğitim ve Araştırma Kongresi HEMATOLOJİ ANTA
13/11-17/11 10. Uluslararsı Katılımlı Aile Hekimliği Kongresi - AHEKON 2019 AİLE... ANTA
13/11-17/11 41. Türk Ulusal KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi KULAK-BUR... ANTA
14/11-17/11 Dudak Damak Yarıkları 6. Uluslararası Kongresi ORTOPEDİ... ANTA
14/11-17/11 HIV-AIDS Kongresi 2019 HALK SAĞLIĞI ANTA