Sağlık görevlisinin tayini müzeye çıktı
Bodrum Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısı Ayser Özbulut, anestezi teknisyeni olarak görev yapmak istemediğini bildirince Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi'ne tayin edildi
02 Şubat 2005 -
Bodrum Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısı Ayser Özbulut, müdür yardımcılığı yaptığı hastanede, anestezi teknisyeni olarak görevlendirildi.

Yönetici koltuğunu bırakıp yeniden ameliyatlara girmek istemeyen 39 yaşındaki Özbulut, görev değişikliği istedi. Evli ve bir çocuk annesi Özbulut bunun üzerine Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi'ne yazıişleri memuru olarak atandı. Özbulut, “Hastanede son iki yıl müdür yardımcılığı görevindeyken kadrom verilmedi. Yeniden anestezi teknisyeni olarak görevlendirildim. İdarede görev istedim, verilmedi. Bu yüzden kurum değiştirmek zorunda kaldım. Sağlık Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'na yaptığım müracaatlar uygun görülünce Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’nde yeni görevime başladım. Hastanede uyumsuz bir şekilde çalışmaktansa burada çalışırım. Üniversite mezunuyum. Sağlık eğitiminin yanı sıra, işletme eğitimi de aldım. Bu nedenle burada daha yararlı olacağımı düşündüm” dedi.

Bodrum Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Oğuz Şahin de atamanın kurumlar arasındaki takdir olduğunu belirtti.

Başhekim Şahin, “Müdür yardımcısı kadrosu gelmeyince Özbulut’tan asıl görevine dönmesini istedik. Personel sıkıntısı olduğu için orada daha yararlı olacağına inanıyorduk. Ancak kendisi tercihini başka yönde kullandı” demekle yetindi.

Hürriyet

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
09/11-13/11 26. Ulusal Alerji ve İmmünoloji Kongresi ALLERJİK... ANTA
15/11-16/11 4. Diyabet Tedavisi Sempozyumu ENDOKRİNO... ANKA
14/11-17/11 1. Hematoloji Eğitim ve Araştırma Kongresi HEMATOLOJİ ANTA
13/11-17/11 10. Uluslararsı Katılımlı Aile Hekimliği Kongresi - AHEKON 2019 AİLE... ANTA
13/11-17/11 41. Türk Ulusal KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi KULAK-BUR... ANTA
14/11-17/11 Dudak Damak Yarıkları 6. Uluslararası Kongresi ORTOPEDİ... ANTA
14/11-17/11 HIV-AIDS Kongresi 2019 HALK SAĞLIĞI ANTA