Rektör ağabeye kardeş yardımcı
İTÜ Rektörü Karadoğan profesör olan kardeşini kendisine yardımcı atadı.Prof. Dr. Yeşildere "Padişah vezirini atadı" derken, Karadoğan "Kennedy de kardeşini bakan yapmıştı" cevabını verdi
28 Ocak 2005 -
İTÜ Rektörü Prof. Faruk Karadoğan kardeşini rektör yardımcısı olarak atadı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Karadoğan'ın aynı üniversitenin Makine Mühendisliği'nde öğretim üyesi olarak görev yapan kardeşi Prof. Dr. Haluk Karadoğan'ı rektör yardımcılığına ataması üniversite camiasında büyük huzursuzluğa neden oldu.

Kennedy'ye benzetti
Atamayla ilgili soruları yanıtlayan Rektör Prof. Karadoğan yapılan işlemin normal olduğunu, rektörün böyle bir atamaya yetkisinin bulunduğunu ifade etti. Rektörlük görevinin büyük bir sorumluluk gerektirdiğini belirten Prof. Karadoğan, bu görevi yaparken kardeşinin rektör yardımcısı olarak görev yapmasının kendisi için güven verici bir durum olduğunu söyledi. Prof. Dr. Karadoğan, ABD Başkanı Kennedy'nin de kardeşini Adalet Bakanı olarak atamasını duruma örnek gösterdi. Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği ise konuyla ilgili ilgili sert açıklamalarda bulunarak YÖK'e duruma el koyması çağrısında bulundu. Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Tahsin Yeşildere, rektörün yetkilerini bir padişah gibi kullandığını ve kardeşini de kendisine vezir olarak atadığını söyledi ve bu durumun üniversitelerin ne kadar yozlaştığını gösteren bir kanıt olduğunu savundu.

Sabah

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
16/11-21/11 55. Ulusal Nöroloji Kongresi NÖROLOJİ ANTA
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
23/11-23/11 Türk Kardiyoloji Derneği Ulusal Kardiyo Onkoloji Toplantısı KARDİYOLOJİ İSTA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
20/11-24/11 24. Prof. Dr. A.Lütfi Tat Sempozyumu DERMATOLOJİ ANTA
22/11-24/11 7. Uluslararası Ürojinekoloji Kongresi ÜROLOJİ İSTA