Hastanelere gizli göz
Sağlık Bakanlığı hastanelere özel dedektifler yerleştirecek. Bu kişiler hasta gibi dolaşıp, sorunları Bakanlığa rapor edecekler
01 Şubat 2005 -
Sağlık Bakanlığı sorunları daha kısa zamanda çözümlemek ve hastaların şikayetlerini dinlemek için hastaneleri 'gizli' fahri müfettişlere denetlettirecek. Memurlardan ya da istekli vatandaşlar arasından seçilecek görevliler, sivil kıyafetle hastaların arasında dolaşacak. Başlarından geçenleri rapor halinde Bakanlığa sunacak.
HİZMET KALİTESİ
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sağlık personelinin yurttaşlara nasıl davrandığını, hizmet kalitesini ve hasta hakları birimlerinin yeterli olup olmadığını öğrenmek için hastanelere 'gizli müfettiş' gönderme kararı aldı. Bürokratlarına emir veren Sağlık Bakanı, sistem için gerekli alt yapının hazırlanmasını istedi.

HASTALARLA SIRAYA
Müfettişler tesadüfen seçtikleri devlet hastanelerine giderek yurttaşlarla birlikte sıraya girecek. Hasta kimlikleriyle muayene olacak müfettişler, karşılaştıkları aksaklıkları hasta hakları birimlerine iletecek. Gerekli durumlarda gerçek kimliklerini açıklamadan hastane yöneticileriyle görüşmeye çalışacak. Sağlık müfettişleri izlenimlerini rapor haline getirecek. Raporlar, Bakanlığa iletilecek.


Güneş

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
15/11-16/11 4. Diyabet Tedavisi Sempozyumu ENDOKRİNO... ANKA
14/11-17/11 1. Hematoloji Eğitim ve Araştırma Kongresi HEMATOLOJİ ANTA
13/11-17/11 10. Uluslararsı Katılımlı Aile Hekimliği Kongresi - AHEKON 2019 AİLE... ANTA
13/11-17/11 41. Türk Ulusal KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi KULAK-BUR... ANTA
14/11-17/11 Dudak Damak Yarıkları 6. Uluslararası Kongresi ORTOPEDİ... ANTA
14/11-17/11 HIV-AIDS Kongresi 2019 HALK SAĞLIĞI ANTA
16/11-21/11 55. Ulusal Nöroloji Kongresi NÖROLOJİ ANTA