Hastanelere gizli göz
Sağlık Bakanlığı hastanelere özel dedektifler yerleştirecek. Bu kişiler hasta gibi dolaşıp, sorunları Bakanlığa rapor edecekler
01 Şubat 2005 12:26 -
Sağlık Bakanlığı sorunları daha kısa zamanda çözümlemek ve hastaların şikayetlerini dinlemek için hastaneleri 'gizli' fahri müfettişlere denetlettirecek. Memurlardan ya da istekli vatandaşlar arasından seçilecek görevliler, sivil kıyafetle hastaların arasında dolaşacak. Başlarından geçenleri rapor halinde Bakanlığa sunacak.
HİZMET KALİTESİ
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sağlık personelinin yurttaşlara nasıl davrandığını, hizmet kalitesini ve hasta hakları birimlerinin yeterli olup olmadığını öğrenmek için hastanelere 'gizli müfettiş' gönderme kararı aldı. Bürokratlarına emir veren Sağlık Bakanı, sistem için gerekli alt yapının hazırlanmasını istedi.

HASTALARLA SIRAYA
Müfettişler tesadüfen seçtikleri devlet hastanelerine giderek yurttaşlarla birlikte sıraya girecek. Hasta kimlikleriyle muayene olacak müfettişler, karşılaştıkları aksaklıkları hasta hakları birimlerine iletecek. Gerekli durumlarda gerçek kimliklerini açıklamadan hastane yöneticileriyle görüşmeye çalışacak. Sağlık müfettişleri izlenimlerini rapor haline getirecek. Raporlar, Bakanlığa iletilecek.


Güneş

Anahtar Kelimeler:

hastanelere gizli goz

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer