Doktora meydan dayağı
Oto hırsızları kendilerine müdahale eden doktora meydan dayağı atıp kızına bıçak çektiler, arabasını da alıp kaçtılar
21 Şubat 2005 -
Dehşet kenti haline gelen İstanbul'da suç çetelerinin kurbanı bu kez Siyami Ersek Hastanesi Çocuk Kardiyolojisi Bölümü doktoru Doç. Ahmet Çelebi oldu. Başakşehir'de meydana gelen feci olay şöyle gelişti:

DÖNÜP UYARMAK İSTEDİ
Doktor Çelebi, 14 yaşındaki kızıyla birlikte evin önünde otomobile binerken dört kişinin bir otoyu kurcaladığını gördü. Eşine telefon edip polisi aramasını isteyen Çelebi az ötedeki çarşıya gitti ama içi rahat etmeyince geri döndü.

KAÇMAYIP SALDIRDILAR
Aracından inerek "siz ne yapıyorsunuz" dedi. Oto hırsızları kaçmak yerine Çelebi'ye tekme tokat saldırıp yerlerde sürüklediler. Çelebi'nin kapısı açık otosuna binen hırsızlar kızını bıçak tehdidiyle araçtan atıp kayıplara karıştılar.Doktora meydan dayağı

Bir aracı çalmaya kalkışan hırsızlar, olaya müdahale eden doktoru kızının gözleri önünde ölesiye dövdüler.

Esenler Başakşehir'de, bir apartmanın önünden araba çalmaya çalışan hırsızlar, kendilerine müdahale eden Doç. Dr. Ahmet Çelebi'yi, kızının gözleri önünde dövüp, yerlerde sürüklediler. Bununla da yetinmeyen hırsızlar, doktorun arabasının içindeki kızını dışarı atarak çaldılar. İstanbul Esenler'de yaşanan olay şöyle gelişti: Siyami Ersek Hastanesi Çocuk Kardiyolojisi Bölümü'nün kurucusu olan ve halen burada görev yapan Doç. Dr. Ahmet Çelebi, dün sabah Başakşehir 4. Etap'taki evinden, 14 yaşındaki kızı F. B.'yi dershaneye götürmek için çıktı.

Bıçak çektiler
Kızıyla birlikte otomobiline binen Ahmet Çelebi, bu sırada apartman önünde park halinde duran bir otomobilin kapısının birkaç kişi tarafından kurcalandığını görünce eşini arayarak, site güvenliği ile polise haber vermesini istedi. Ardından da yine site içinde bulunan alışveriş merkezine gitti. Ancak içi rahat etmediği için otomobilin yanına geri dönen Çelebi, "Siz burada ne yapıyorsunuz?" diye bağırdı. Bunun üzerine bıçak çeken hırsızlar, doktoru öldüresiye dövüp yerlerde sürüklediler. Babası gözleri önünde dövülen F.B. ise, yardım istemek için sürekli kornaya bastı. Gözü dönmüş hırsızlar, Çelebi'nin otomobiline yönelerek, küçük kızı araçtan attılar. Ardından da hem geldikleri 34 FB 138 plakalı BMW marka otomobili hem de Çelebi'nin otomobilini alarak kayıplara karıştılar.

Babasına üzüldü
Olayın ardından konuşan Dr. Ahmet Çelebi, "Kızıma bir şey olmadığı için çok şanslıyım" dedi. Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği'ne giderek, sabıkalılar albümünden saldırganları teşhis etmeye çalışan Çelebi, "İçim rahat etmedi. Hırsızlara 'ne yapıyorsunuz' diye sorunca bana bıçak salladılar. Sonra da yumruklayarak yere düşürdüler. Ayağımda darp izleri, elimde de bıçak yarası var" dedi. Yaşadıklarının şokunu üzerinden atamayan F.B. ise, babasının dövülmesine çok üzüldüğünü söyledi. Korku içerisinde olayı anlatan küçük kız, şahısların bıçak çekmeleri üzerine aracın anahtarını almadan inmek zorunda kaldığını ifade etti.

Sabah

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
09/11-13/11 26. Ulusal Alerji ve İmmünoloji Kongresi ALLERJİK... ANTA
15/11-16/11 4. Diyabet Tedavisi Sempozyumu ENDOKRİNO... ANKA
14/11-17/11 1. Hematoloji Eğitim ve Araştırma Kongresi HEMATOLOJİ ANTA
13/11-17/11 10. Uluslararsı Katılımlı Aile Hekimliği Kongresi - AHEKON 2019 AİLE... ANTA
13/11-17/11 41. Türk Ulusal KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi KULAK-BUR... ANTA
14/11-17/11 Dudak Damak Yarıkları 6. Uluslararası Kongresi ORTOPEDİ... ANTA
14/11-17/11 HIV-AIDS Kongresi 2019 HALK SAĞLIĞI ANTA