Şanlıurfa Devlet Hastanesine başhekim dayanmıyor
Şanlıurfa 500 Yataklı Devlet Hastanesi Başhekimi uzman Dr. Kadir Özbey'in 6 ay ücretsiz izne ayrılmasıyla başlayan atama komedyası devam ediyor. 6. Başhekim de kaçtı
01 Şubat 2005 -
4 ay önce ayrılan Devlet Hastanesi Baştabibi Kadir Özbey’in 6 aylık ücretsiz izninden sonra 6. Başhekimde dayanamayıp Şanlıurfa’yı terk etti. Yeni Baştabipliğe atanan Muktim Şelli'nin bugün göreve başlaması bekleniyor.

Özbey'den boşalan başhekimlik görevine vekalet için atanan Op.Dr. Seyhan Kalkan yaklaşık 10 gün görev yaptıktan sonra görevden alınarak yerine Op.Dr. Davut Uçar verildi. Uçar'ın yaklaşık bir hafta vekalet ettiği başhekimliğe Sağlık Bakanlığı tarafından aynı hastanede görev yapan Op.Dr. Bahattin Demirkol vekil olarak atandı. Yaklaşık 2,5 ay süreyle başhekim vekilliği görevini yürüten Demirkol, yine bakanlık kararıyla görevden alınırken yrine Ankara'dan Namık Nebi Özcan gönderildi. Yaklaşık 14 gün süreyle başhekim vekilliği görevini yürüten Özcan'ın Ankara'ya dönmesinden sonra Devlet Hastanesinde görevli uzman doktor Feyzullah Uçmak hastanenin yeni başhekim vekili oldu. Yaklaşık bir hafta görevde kalan Uçmak yine Sağlık Bakanlığı tarafından alınarak başhekim vekilliğine Ankara'dan Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve fizik tedavi uzman Op.Dr. Mustafa Kırlangıç görevlendirildi. Yaklaşık bir aylık bir görevlendirmeyle Şanlıurfa'ya gelen Kırlangıç fazla çalışamadı. Yaklaşık 3 gün görevde kalan Kırlangıç, bugün sabah itibariyle rahatsızlığına gerekçe göstererek aldığı sevk alarak Şanlıurfa'dan ayrıldı. Başhekim vekili uzman Dr. Mustafa Kırlangıç'ın ayrılması sonucu Sağlık Müdürlüğü hastaneye Op.Dr. Muktim Şelli'yi atadı.

6 Milletvekilinin Ahmet İnan üzerinde ısrar etmesi 2 Milletvekinin karşı çıkmasının karşın Sağlık Bakanlığının da Ahmet İnan üzerinde direnmesi Şanlıurfa’yı sıkıntıya sokuyor.

Şanlıurfa’ya yapılan ve Eğitim hastanesi olarak düşünülen bölgenin en büyük hastanesi 500 yataklı Devlet hastanesi kanayan yara haline geldi.

Bu arada göreve gelen başhekimler ya Bakanlık tarafından veya kendi istekleriyle görevden ayrılmışlardı. Disipli Başhekim olarak bilinen Bahattin Demirkol 2,5 ay görevde kalmasından sonra, Şanlıurfa Devlet hastanesi daha sonra en fazla 15 günlük baştabiplerle yönetildi. Bir türlü düzene binmeyen hastaneye kalıcı başhekim atanmamasındaki neden olarak 6 Milletvekilin Ahmet İnan üzerinde ısrar etmesi gösteriliyor. Devlet Hastanesine atama yapmayan Bakanlık ise sürekli geçici görevle bir başhekim atıyor. En son Ankara Araştırma hastanesi baştabip yardımcısı da 3 gün çalıştıktan sonra Hastaneden ayrıldı. Ahmet İnan’ın atamasının yapılmaması olarak ta 2 Milletvekilinin destek vermemesi ve Bakanlığa Ahmet İnan hakkında bir çok şikayet gitmesi olarak gösteriliyor.


Haber7

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
09/11-13/11 26. Ulusal Alerji ve İmmünoloji Kongresi ALLERJİK... ANTA
15/11-16/11 4. Diyabet Tedavisi Sempozyumu ENDOKRİNO... ANKA
14/11-17/11 1. Hematoloji Eğitim ve Araştırma Kongresi HEMATOLOJİ ANTA
13/11-17/11 10. Uluslararsı Katılımlı Aile Hekimliği Kongresi - AHEKON 2019 AİLE... ANTA
13/11-17/11 41. Türk Ulusal KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi KULAK-BUR... ANTA
14/11-17/11 Dudak Damak Yarıkları 6. Uluslararası Kongresi ORTOPEDİ... ANTA
14/11-17/11 HIV-AIDS Kongresi 2019 HALK SAĞLIĞI ANTA