İÜ Rektörü Mesut Parlak kendi ekibini kuruyor
İstanbul Üniversitesi’nin yeni rektörü Prof. Dr. Mesut Parlak, eski rektör Kemal Alemdaroğlu ve İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek’e yakınlığı ile bilinen yöneticileri görevden almaya başladı
14 Şubat 2005 -
İlk olarak rektör yardımcılarını ve üniversite genel sekreterini değiştiren Parlak, rektör yardımcılıklarına Prof. Dr. İrfan Papila, Prof. Dr. Melih Boydak ve Prof. Dr. Şafak Ural’ı getirdi. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. İrfan Papila’nın yıllarca profesörlüğe yükseltilmediği ve mağdur edildiği belirtiliyor. Üniversite genel sekreterliği görevine ise eski Bütçe Daire Başkanı Dr. Yusuf Akça atandı.

Prof. Parlak bazı dekanlardan da istifasını istedi. Alemdaroğlu’nun 4 yıl yardımcılığını yapan ve son olarak İstanbul Tıp Fakültesi’ne atanan Prof. Dr. Emin Darendeliler istifa ederken yerine İrfan Papila bakacak. MHP’ye yakınlığı ile bilinen ve üniversitede Alemdaroğlu ile birlikte hareket eden Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cuma Bayat ise istifa yerine izin almayı tercih etti. İşletme Fakültesi Dekanı Mehmet Şükrü Tekbaş’ın istifası ise henüz kabul edilmedi. Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özer Ergun’un da rapor aldığı öğrenildi. Ulusalcı olarak bilinen ve İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek’e yakınlığı ile tanınan Deneysel Tıp Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Orhan Arıoğlu da görevden alındı. Arıoğlu’nun yerine Prof. Dr. Mehmet Kaya getirildi.


Zaman

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
3
1) murat 124 (kd bas cvs)
09.07.2018 12:37:04
basiniz saolsun efendim..
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA