Hastane içinde 30 yıllık ağaç
Karabük'ün Yenişehir Semti'nde bulunan Vatan Hastanesi, tıbbi cihazları bakımından bölgenin önemli hastanelerinden biri olurken çevre düzenlemesi ve doğaya saygısıyla da dikkat çekiyor
11 Şubat 2005 -
Karabük'ün Yenişehir Semti'nde bulunan Vatan Hastanesi, tıbbi cihazları bakımından bölgenin önemli hastanelerinden biri olurken çevre düzenlemesi ve doğaya saygısıyla da dikkat çekiyor.

Daha çok diyaliz hastasına hizmet vermesi için geçen yıl başhekimlik binasında genişletme çalışmaları başlatıldı. Tadilat sırasında bahçedeki 30 yıllık çam ağacı binanın içinde kaldı. Hastane yetkilileri, diyaliz ünetisinin ortasından geçen ağacı kesmek yerine cam çerçeve yaptırarak koruma altına aldı.

Hastane Başhekimi Mustafa Altundal, Tıbbi cihaz ve tedavi bakımından bölgede bir numara olmanın yanısıra doğaya olan saygılarıyla da dikkat çekmek istediklerini söyledi. Hastanenin 1996 yılından itibaren Karabük ve çevresine hizmet etmeye başladığını belirten Başhekim Mustafa Altundal, bünyelerinde biri diyaliz yatağında olmak üzere, 65 hastanın tedavi gördüğünü kaydetti.

Doğal yapıyı da koruyoruz

Karabük Vatan Hastanesi Başhekimi Mustafa Altundal, 'Modern ve sağlıklı bir ortamda hizmet vermek için hergün yeni bir tıbbi aleti bünyemize katıyoruz. Geçen yıl başhekimlik binasını genişleterek diyaliz ünitesi yaptık. Bina yapılacak alan içinde kalan 30 yıllık çam ağacını da cam çerçeveyle koruma altına aldık. Böylece ağacı kurtardık. Bu ağacı gören hastalarımızın yaşama seviçleri artıyor. Sadece insanları tedavi etmiyor ayrıca Karabük'ün doğal yapısını da koruyoruz' diye konuştu.


Akşam

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
16/11-21/11 55. Ulusal Nöroloji Kongresi NÖROLOJİ ANTA
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
23/11-23/11 Türk Kardiyoloji Derneği Ulusal Kardiyo Onkoloji Toplantısı KARDİYOLOJİ İSTA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
20/11-24/11 24. Prof. Dr. A.Lütfi Tat Sempozyumu DERMATOLOJİ ANTA
22/11-24/11 7. Uluslararası Ürojinekoloji Kongresi ÜROLOJİ İSTA