Belediyenin doktorları günde iki saat vatandaşa hizmet verecek
Seyhan Belediyesi sağlık alanındaki hizmetlerine bir yenisini daha ekledi
16 Şubat 2005 -
Belediyenin kurum doktorları hergün 2 saatini sosyal güvencesi olmayan vatandaşlara ayıracak. Belediye Başkanı Azim Öztürk’ün ‘Acil Eylem Planı’nda yer alan sağlık alanındaki hizmetlere öncelik verilmesi vatandaşa ücretsiz muayene imkanı tanınması ile devam ediyor. Belediyenin sağlık polikliniğinde görevli doktorlar kurum çalışanlarına verdiği hizmete ilave olarak hergün saat 15.00 ile 17.00 arasında sosyal güvencesi olmayan vatandaşları muayene edecek. Belediye Başkanı Azim Öztürk, bir süre önce 6 ambulansı devreye sokarak 24 saat vatandaşın sağlık hizmeti alması yönünde ilk adımı attıklarını belirtti. Yakında 112 Acil Servis Hizmeti’ni de faaliyete geçireceklerini kaydeden Başkan Azim Öztürk, “Hasta olup, sosyal güvencesi olmayan vatandaşlarımız varsa onları ambulansla buraya getirip muayene ettireceğiz. Tahlil veya tetkik konusunda da ileriki dönemde yardımcı olacağız. İlaç firmaları ile görüşmelerimiz devam ediyor. Onlardan burası için kullanılmamış ilaç isteyeceğiz ve bu ilaçları buraya gelip muayene olan, alım gücü bulunmayan vatandaşlara vereceğiz.” şeklinde konuştu.

Annesi ile muayene olmaya gelen küçük bir kız çocuğunu seven ve çocuğa geçmiş olsun dileklerini ileten Öztürk, kendisine destek veren İncirlik Belediye Başkanı Vedat Karadağ’ın da tansiyonunu ölçtü. Karadağ’ın tansiyonunun 9’a 18 çıkması üzerine Öztürk, “Belediye başkanları sıkıntı içinde, tansiyonun nedeni de bu olsa gerek”diye konuştu. Ücretsiz sağlık hizmetlerini başlatan Öztürk’ü İncirlik Belediye Başkanı Vedat Karadağ’ın yanı sıra Kürkçüler Belediye Başkanı İsmet Çelik, Sofulu Belediye Başkanı Ahmet Zembilci de destek verdi.Zaman

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
09/11-13/11 26. Ulusal Alerji ve İmmünoloji Kongresi ALLERJİK... ANTA
15/11-16/11 4. Diyabet Tedavisi Sempozyumu ENDOKRİNO... ANKA
14/11-17/11 1. Hematoloji Eğitim ve Araştırma Kongresi HEMATOLOJİ ANTA
13/11-17/11 10. Uluslararsı Katılımlı Aile Hekimliği Kongresi - AHEKON 2019 AİLE... ANTA
13/11-17/11 41. Türk Ulusal KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi KULAK-BUR... ANTA
14/11-17/11 Dudak Damak Yarıkları 6. Uluslararası Kongresi ORTOPEDİ... ANTA
14/11-17/11 HIV-AIDS Kongresi 2019 HALK SAĞLIĞI ANTA