Novartis Türkiye'de yeni atamalar
Novartis Türkiye Grubu Başkanlığı ve Novartis Türkiye İlaç Divizyonu Genel Müdürlüğüne yeni atamalar yapıldı.
Novartis Türkiye'de yeni atamalar
08 Eylül 2017 -

Dr. Altan Demirdere, Novartis Türkiye Grubu Başkanlığı’na atandı

Novartis/Sandoz Grubu bünyesinde 40 yıldır çeşitli ülke ve görevlerde bulunan Dr. Altan Demirdere, halen Sandoz Türkiye ve Ortadoğu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Demirdere, Eylül 2017 itibarıyla, ilaveten Novartis Türkiye Grubu Başkanlığı’nı da yürütecektir. Böylece Demirdere, ilaç sektöründeki deneyimini sadece Sandoz için değil, artık Sandoz, Novartis ve Alcon’un dahil olduğu tüm Novartis Grubu’na yansıtacaktır. Altan Demirdere kimdir?
Galatasaray Lisesi’nden mezun olan Altan Demirdere, Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde lisans, Basel Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde ise yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamladı. Ayrıca, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü’nde öğrenim gördü.

 

Dr. Altan Demirdere


1980-1984 yılları arasında Sandoz Basel’de Ar-Ge Bölümü’nde araştırmacı olarak görev yapan Altan Demirdere, 1984-1993 yılları arasında Sandoz Türkiye’de, Tıbbi Tanıtım Sorumlusu, Bölge Müdürü, Ürün Müdürü, Satış Grubu Müdürü, Planlama & Kontrol Müdürlüğü, Pazarlama ve Satış Direktörlüğü ve Genel Müdür Yardımcılığı gibi pek çok farklı pozisyonda bulundu.

Demirdere, 1993 yılında Sandoz Orta ve Doğu Avrupa Bölge Başkanı olarak Sandoz Basel’e gitti. 

1998 yılında, Sandoz ve Ciba-Geigy’nin birleşmesiyle kurulan Novartis’in Macaristan Genel Müdürlüğü ve Ülke Başkanlığı görevini üstlendi.

2002 yılında Novartis Türkiye Genel Müdürü ve Ülke Başkanı olarak Türkiye’ye geri döndü ve bu görevini 2007 yılına kadar sürdürdü. Aynı dönemde Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD)’nin Kurucu Başkanı oldu ve 6 dönem boyunca Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptı.
Rusya’da önemli başarılara imza attı. 

Bunu takiben Demirdere, 2008-2015 yılları arasında Sandoz Rusya Genel Müdürü ve Novartis Grubu Başkanı olarak görev aldı. Rusya’da büyük başarılara imza atan ve Sandoz’un iş hacmini üçe katlayan Altan Demirdere, Mart 2015’te Sandoz Türkiye ve CIS Bölgesi Başkanlığı ve Novartis Grup CIS Başkanlığı’na atanarak İstanbul’a geri döndü. 
Bunu takiben de Demirdere halen Sandoz Türkiye ve Ortadoğu Bölgesi Başkanlığı’nı yürütmektedir. 

Evli ve 3 çocuk babası olan Dr. Altan Demirdere, Fransızca, Almanca, İngilizce ve orta derecede Macarca ve Rusça konuşmaktadır.


Novartis Türkiye İlaç Divizyonu Genel Müdürlüğü’ne Dr. Avinash Potnis atandı 

 Novartis Türkiye İlaç Divizyonu Genel Müdürlüğü görevinde yeni atama gerçekleştirildi. Şubat 2015 yılından bu yana Novartis Türkiye Ülke Başkanlığı ve İlaç Divizyonu Genel Müdürlüğü görevlerini yürüten Dr. Peter Catalino’nun Novartis Global Kardiyo Metabolizma Birimi Başkanlığı görevine getirilmesinin ardından, Novartis Türkiye İlaç Divizyonu Genel Müdürlüğü görevine daha önce Novartis APMA Bölgesi (Asya Pasifik, Ortadoğu, Afrika) Oftalmoloji Birimi Başkanı olan Dr. Avinash Potnis atandı. 

Dr. Avinash Potnis

Novartis İlaç Divizyonu Türkiye Genel Müdürü Dr. Potnis, 2005 yılında Asya Bölge Direktörü’ne bağlı Stratejik Asistan olarak Sandoz’a katıldı. 2006 yılında Filipinler Ülke Direktörü olarak atanan ve ardından Sandoz Vietnam Ülke Direktörlüğü görevini üstlenen Potnis, sonrasında ise Asya Distribütör Pazarı Direktörü olarak Tayland’da çalıştı. 2008 yılından itibaren Gelişen Pazarlar Ülke Direktörü olarak Vietnam’da Novartis divizyonlarına liderlik eden Dr. Avinash Potnis 2010 yılında Gelişen Pazarlar Direktörü ve Ülke Başkanı olarak Malezya’da görev aldı. Dr. Potnis, 2013 yılından bu yana APMA Bölgesi Oftalmoloji Birimi Başkanlığı görevini Basel’de başarıyla sürdürdü.
Dr. Avinash Potnis evli ve bir çocuk babasıdır.
 

Anahtar Kelimeler:

novartis ila atama

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
23.05-22.06GÖZ MİKROSKOBU SATIŞITıbbi Cihaz
23.05-22.06GÖZ MİKROSKOBU SATIŞITıbbi Cihaz
22.05-21.06Ortopedi UzmanıPersonel Arayanlar