Pfizer Yelken Takımı metastatik meme kanseri farkındalığı için yelken açtı
Pfizer Yelken Takımı beşinci yılında, yıl boyunca düzenlediği aktiviteler ve katıldığı yarışlarla, bir yandan Pfizer çalışanlarının iş yeri dışında da bir araya gelerek, tutkunu oldukları hobilerini gerçekleştirmelerine ve spor yaparak sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olmalarına destek olurken, diğer yandan yarışlarda verdiği mesajlar aracılığıyla metastatik yani ileri evre meme kanseriyle mücadele eden hastalara destek olmayı ve bu konudaki toplumsal farkındalığı artırmayı hedefledi
Pfizer Yelken Takımı metastatik meme kanseri farkındalığı için yelken açtı
29 Ocak 2019 -

BAU İlkbahar Trofesi IRC3 şampiyonu Pfizer Yelken Takımı oldu: Metastatik meme kanserli kadınların umutlarını canlı tutmak amacıyla “Umutlar Çiçek Açsın” mottosu ile yola çıkan Pfizer Yelken Takımı, Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Yelken Kulübü'nün düzenlediği, toplam beş yarıştan oluşan BAU Spring Trophy 2018 ile sezona hızlı başladı. Trofe geneline bakıldığında takım, üç birincilik ve iki ikincilik alarak kendi sınıfında şampiyon geldi ve trofenin sahibi oldu.
 
Olympos Regatta ile İstanbul'dan Trilye'ye ilk uzun rotalı yarış: Pfizer Yelken Takımı, bu yıl beşincisi düzenlenen Olympos Regatta yelken yarışlarında yarıştı ve ileri evre meme kanseri farkındalığını artırmak için özel olarak tasarlanan “Her Gün Değerlidir” mottolu yelkenlerini rüzgarla doldurdu. Pfizer Yelken Takımı zorlu hava koşullarında, 28 tekne ve yaklaşık 300 yelkencinin katılımıyla gerçekleştirilen, üç gün süren yarış programını toplamda 21 saatte tamamlayarak genel sonuçlara bakıldığında yarışı sınıfında beşinci olarak bitirdi.
 
2018 TAYK Sonbahar Serisi'nde şampiyon yine Pfizer Yelken Takımı: Son üç yıldır kürsüye abone olan Pfizer Yelken Takımı, sezonun son trofesi olarak düzenlenen üç yarışlık TAYK Sonbahar Serisi'ndeki kıran kırana mücadelenin ardından bu yıl da birincilik kupasını rakiplere bırakmadı. Trofenin her ayağında dereceye giren takım böylece IRC3 birincisi olmaya hak kazandı. Ayrıca yıl boyunca TAYK tarafından düzenlenen tüm yarışlar genelinde de üçüncü oldu. 
 
Pfizer Yelken Takımı kaptanları takımın 2018 başarısını şöyle yorumladı: “Her geçen yıl deneyimlenerek güçlenen takımımızla bu yıl çok önemli başarılara imza attık. Pfizer Yelken Takımı olarak metastatik meme kanseri farkındalığını artırmak ve bu hastalıkla mücadele eden hastalara destek olmak gibi önemli bir motivasyonla yıl boyunca yelkenlerimizi doldurduk. Takımımızın bir diğer amacı da Pfizer çalışanlarının iş yeri dışında da bir araya gelerek, tutkunu oldukları hobilerini gerçekleştirmelerine ve spor yaparak sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olmalarına destek olmak. 2018 yılının başarı rüzgarını arkamıza alarak 2019 yarış sezonu hazırlıklarına şimdiden başladık. Pfizer Yelken Takımı olarak yelkenlerimizi yine “Umutlar Çiçek Açsın” diyerek dolduracağımız 2019'da da başarılarımızın artarak devam etmesini hedefliyoruz.”

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
19/09-22/09 14. Ulusal Genç Yaşam ve 4.Klinik Romatoloji Kongresi ROMATOLOJİ KIBR
19/09-22/09 16. Ege Romatoloji Günleri ROMATOLOJİ İZMİ
19/09-22/09 16. Metabolik Sendrom Sempozyumu BESLENME... MUĞL
20/09-22/09 5. Klinik Embriyoloji Derneği Kongresi HİSTOLOJİ... İZMİ
21/09-24/09 Dünya Gastroenteroloji Kongresi 2019 GASTROENT... İSTA
25/09-27/09 4. Ulusal Çocuk Genetik Kongresi ÇOCUK... ANKA
27/09-28/09 1. Marmara Radyasyon Onkolojisi Günleri RADYOLOJİ İSTA