Prof. Dr. Demirtaş'tan ilaç krizi uyarısı: Kötü bir haberim var
Prof. Dr. Özgür Demirtaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda yakın zamanda yaşanacak ilaç krizine ilişkin beklentisini paylaştı.
Prof. Dr. Demirtaş'tan ilaç krizi uyarısı: Kötü bir haberim var
27 Ekim 2021 13:26 - cumhuriyet.com.tr

Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Pof. Dr. Özgür Demirtaş ilaç sektörüyle ilgili ses getirecek bir paylaşımda bulundu. 

Devletin, ilaç şirketlerine ödeme yaparken mevcut ilacın Avrupa’daki en düşük fiyatını verdiğini söyleyen Demirtaş, bu durumun sürdürülemez olduğunu açıkladı. İlaç şirketlerine, avro kurunu resmi kurun çok altında gösterip ödeme yapıldığını ifade eden Demirtaş bu durumun değişeceğini ve yakın zamanda birçok ilacın bulunamayacağını söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

"Kötü haberim var: Devlet ilaç şirketlerine ödeme yaparken, ilacın Avrupa’daki en düşük fiyatını veriyor, bir de Euro kurunu mevcutun çok altında tutup ödeme yapıyor. Bu sürdürülemez! Bir çok ilacın artık bulunamayacak! Haksız çıkmayı isterim ama maalesef haklı çıkacağım."

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) hasan ekim (dr)
30.10.2021 10:07:49
S. Hocam
Zengin Avrupa devletlerinin bizden bir sürü çıkarı var. Haliyle idarecilerimizin de en düşük fiyatı vermesi normal. Şartlar değişirse duruma göre değerlendirme yapılır. İnşallah yerli sanayicilerimizde olumlu katkılarıyla yeni alternatifler oluştururlar ve bahsedilen olumsuzluklar yaşanmaz.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)