Sanofi Türkiye ‘Sen Bul Diyabet Kolaylaşsın’ projesi ile diyabet farkındalığı için yeni mucitlerini arıyor
Sanofi Türkiye ve Türkiye Diyabet Vakfı işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Sen Bul Diyabet Kolaylaşsın’ proje yarışması üniversite öğrencileri arasında diyabet farkındalığı yaratmak amacıyla beşinci kez yapılıyor. Bu yılın kazananları Sanofi Türkiye tarafından ödüllendirilecek.
Sanofi Türkiye ‘Sen Bul Diyabet Kolaylaşsın’ projesi ile diyabet farkındalığı için yeni mucitlerini arıyor
31 Mayıs 2018 -


Diyabet alanında 90 yılı aşkın tecrübesi ile yaşam bilimlerinde dünya lideri olan Sanofi’nin global tecrübesini Türkiye’ye taşıyan, Ar-Ge'ye önemli yatırımlar yapan Sanofi Türkiye, diyabet konusunda inovatif ve entegre tedavi çözümlerinin yanı sıra kurumsal sosyal sorumluluk projeleriyle de diyabet konusunda farkındalık yaratarak yaşama güç katmaya devam ediyor.

Diyabet alanında da öncü çözüm ve tedavi yöntemleri geliştiren Sanofi ve Türkiye Diyabet Vakfı işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Sen Bul Diyabet Kolaylaşsın’ proje yarışması üniversite öğrencileri arasında diyabete dikkat çekmek amacıyla gerçekleştiriliyor. Önlem alınmadığında yaşam süresini 5 ila 10 yıl arasında kısaltan diyabetin farkındalığın artması ve diyabetli hastaların hayat kalitesini yükseltmek için öğrenciler tarafından birçok proje üretildi. Geçtiğimiz yıl ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk’ kategorisinde ‘Tip 2 Diyabet Risk Testi’ adlı proje birinci seçilirken ‘Servis Kategorisi’nde ‘DiyabetX Karbonhidrat sayar mobil uygulama’ ve ‘Ürün Kategorisi’nde ‘Diyawatch’ birincilik ödülüne layık görüldü.

Diyabetli bireylerin ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretilecek
Projeye başvurmak isteyen üniversite öğrencileri kendi alanında deneyimli ve uzman jüri üyeleri tarafından diyabet nedir, diyabet hastası gözünden yaşam, proje yönetimi ve sunum teknikleri konusunda proje web sitesi www.senbuldiyabetkolaylassin.com üzerinden eğitimler alma fırsatı bulacak. Katılımcılardan diyabetli bireylerin ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretilmesi için belirlenen 6 başlıkta proje geliştirilmeleri istenecek. Toplamda büyük ödül olan 18 bin TL’nin yanı sıra birinci projenin sahibine de Sanofi’de staj fırsatı da sunulacak.

Türkiye’nin önde gelen girişimcileri mucitlere destek verecek 
Sanofi, bu yıl ‘Sen Bul Diyabet Kolaylaşsın’ proje yarışması kapsamında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi, Koç Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi, Samsun Ondokuz Mayıs gibi üniversitelerdeki öğrenci ve girişimci kulüplerine projeyi anlatmak ve diyabet farkındalığını arttırmak için iletişim çalışmaları gerçekleştirecek. Türkiye’nin önde gelen girişimci kulüpleri katılımcı mucitlere destek verecek ve kazanan projelerin gerçekleşebilmesi için mentörlük görevini üstlenecek.

Türkiye’deki tüm üniversite öğrencilerine açık yapılacak yarışmaya katılmak için www.senbuldiyabetkolaylassin.com internet sitesi üzerinden başvurular yapılabilecek. Yarışmada başarılı bulunan projelere ödülleri ’14 Kasım Dünya Diyabet Günü’ haftasında yapılacak törenle sunulacak.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
3
1) Metin Okucu (Dr)
01.06.2018 08:53:26
Koskoca Sanofi birincilik ödülü olarak 4000 Dolar lütfetmiş.Yahu bu parayla zavallı girişimci bir düzgün dizüstü bilgisayar alamaz.Aferin size.Amaç ucuza reklam ve halkla ilişkiler,girişimciye destek falan değil..
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
21/03-23/03 Sağlık Bilimlerinde Araştırma Sempozyumu TIP EĞİTİMİ İZMİ
27/03-30/03 18. Nefroloji Kış Okulu NEFROLOJİ KIBR
05/04-07/04 TOD Nisan Kursu GÖZ... ANKA
07/04-10/04 41. PEDİATRİ GÜNLERİ ve 20. PEDİATRİ HEMŞİRELİĞİ GÜNLERİ ÇOCUK... İSTA
12/04-13/04 Hacettepe Radyoloji BT Kursu 2019 RADYOLOJİ ANKA
12/04-14/04 Hedef Kanser 2019 TIBBİ... KIBR
10/04-14/04 Türk Toraks Derneği 22. Yıllık Kongresi GÖĞÜS... ANTA