ÇOMÜ'de "2'nci Hemşirelikte Güncel Sorunlar ve Yaklaşımlar Sempozyumu"
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Yüksekokulu tarafından düzenlenen "2'nci Hemşirelikte Güncel Sorunlar ve Yaklaşımlar Sempozyumu" başladı.
11 Nisan 2014 09:49 -

Troia Kültür Merkezi'ndeki sempozyuma Vali Yardımcısı Mustafa Tüysüz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şükriye Aras Hisar, Sağlık Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Binnur Meriçli Yapıcı, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Ünver ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Doç. Dr. Gülbu Tanrıverdi, sempozyumun açılışında yaptığı konuşmada, hemşirelik eğitiminin çok önemli olduğunu belirterek, topluma daha iyi bir bakım hizmeti vermek istediklerini söyledi.

Doç. Dr. Binnur Meriçli Yapıcı ise Balkan ve Çanakkale savaşlarında cephede savaşan askerlere gönüllü olarak hizmet veren Safiye Hüseyin Elbi'nin Türkiye'nin ilk hemşiresi olarak anıldığını belirtti.

Yapıcı, sempozyumu, Elbi'nin anısına, onun gibi mücadeleci ve gayretli hemşireler yetiştirebilmek için düzenlediklerini ifade etti.

Konuşmalarının ardından ''Hemşirelik Lisan Eğitiminde Ulusal ve Uluslararası Beklentiler'' başlıklı oturum gerçekleştirildi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)