Dental İmplantoloji konferansında implant ameliyatı canlı yayınlandı
Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin (NEÜ) ev sahipliği yaptığı, bu yıl “Dental İmplantoloji” başlığı ile düzenlenen 8. Uluslararası Üniversiteler Birliği Konferansı kapsamında Diş Hekimliği Fakültesinde gerçekleştirilen implant ameliyatını katılımcılar canlı yayınla izledi.
Dental İmplantoloji konferansında implant ameliyatı canlı yayınlandı
01 Kasım 2016 -

KONYA-Ameliyat öncesinde Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yağmur Şener, katılımcıları Konya’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi ve üniversiteler arası işbirliğine açık olduklarını vurguladı.
Daha sonra Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Arslan Terlemez ile Yrd. Doç. Dr. Emre Korkut ve Konferans Başkanı Prof. Dr. Wissam Kamal Sharrouf’a teşekkür plaketi taktim edildi.
“Dental İmplantoloji” konferansına katılan yabancı ve yerli misafirler ile Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin bulunduğu salonda fakültenin ameliyathanesinde gerçekleştirilen implant ameliyatı canlı olarak yansıtıldı. Ameliyat sırasında katılımcılar merak ettikleri konularda ameliyatı gerçekleştiren Doç. Dr. Bozkurt Kubilay Işık’tan bilgi aldı. Ameliyatla ilgili tüm detayları ayrıntılı bir şekilde katılımcılara anlatan Işık, salondan gelen sorulara uygulamalı olarak cevap verdi.
Konferans Başkanı Prof. Dr. Wissam Kamal Sharrouf Konya’da gerçekleştirilen programın bilimsel açıdan büyük önem taşıdığını belirtti. Her birinin 400 üyesi bulunan Uluslararası Üniversiteler Birliği ile Arap Üniversiteler Birliği arasında bir anlaşma imzalandığını ve bu anlaşma kapsamında akademisyen ve personel değişimleri ile ortak programlar yapılacağını söyleyen Sharrouf, bu kapsamda NEÜ Diş Hekimliği fakültesine de sık sık ziyaretler düzenleyeceklerini ve ortak bilimsel etkinliklerin sayısını artıracaklarını belirtti. Sharrouf, konferansa emeği geçen ve katkıda bulunan herkese teşekkür etti.
 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
15/11-16/11 4. Diyabet Tedavisi Sempozyumu ENDOKRİNO... ANKA
14/11-17/11 1. Hematoloji Eğitim ve Araştırma Kongresi HEMATOLOJİ ANTA
13/11-17/11 10. Uluslararsı Katılımlı Aile Hekimliği Kongresi - AHEKON 2019 AİLE... ANTA
13/11-17/11 41. Türk Ulusal KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi KULAK-BUR... ANTA
14/11-17/11 Dudak Damak Yarıkları 6. Uluslararası Kongresi ORTOPEDİ... ANTA
14/11-17/11 HIV-AIDS Kongresi 2019 HALK SAĞLIĞI ANTA
16/11-21/11 55. Ulusal Nöroloji Kongresi NÖROLOJİ ANTA