Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı: İhmal varsa gereken yapılacak
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Aydemir, dişini çektirdikten sonra rahatsızlanarak hayatını kaybeden polis memuru hakkında açıklama yaptı. OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Aydemir, konunun incelemeye alındığını, bir kusur veya ihmal var ise gereken işlemlerin yapılacağını söyledi.
Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı: İhmal varsa gereken yapılacak
19 Nisan 2016 -

Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosunda görevli 23 yıllık polis memuru 44 yaşındaki Yalçın Ağca, 20 gün önce diş tedavisi için Samsun OMÜ Diş Hekimliği Diş Hastanesine gitti. Beş dişini çektirdikten sonra rahatsızlanarak Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınan polis memuru 20 günlük tedavinin ardından kurtarılamadı. 

AYDEMİR: "İHMAL VARSA MÜDAHALE EDİLECEKTİR"
Konuyla ilgili açıklama yapan OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Aydemir, hastanın vefatından büyük bir üzüntü duyduklarını ve incelemelerin ardından gerekli işlemin yapılacağını söyledi. 
OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Aydemir yaptığı açıklamada, "Polis arkadaşımızı kaybettik, başımız sağ olsun. Öncelikle ailesinin ve emniyet camiasının başı sağ olsun. Çok üzüldük. Maalesef bu aksiliklerle karşılaşabiliyoruz" dedi. 
Diş Hekimliği Fakültesi olarak gereken hizmetin yapıldığını anlatan Aydemir, şunları söyledi: "Hastamız buraya müracaat ettiği tarihte lokal anestezi altında cerrahi tedavisi ve çekimi yapılmıştır. Çekim sonrası kemik tozu, çekim boşluklarına konulmak üzere müdahale esnasında hastamız ağırlaşmıştır. Anestezi uzmanlarımızla birlikte hekimlerimiz gerekli ilk müdahaleyi yaptıktan sonra hasta kendine geliyor, şuur durumu düzeliyor. Sonra ailesi de yanında, durumu gayet iyi her ihtimale karşı fakülte olarak Tıp Fakültesine müşahede altına gönderiyoruz. 4 saat orada kaldıktan sonra evine gönderiliyor. Sonra ertesi akşam üzeri evinde rahatsızlanınca Eğitim ve Araştırma Hastanesine gidiyorlar. Orada da 20 günlük bir koma durumunun ardından bu gün kaybetmiş bulunuyoruz. Tabi konu incelemeye alınmıştır. Kusur veya ihmal var ise işlem yapılacaktır. Biz de veya diğer kurumlarda bir ihmal varsa müdahale edilecektir." 

"CERRAHİ EKİBİMİZLE HASTAYI TAKİP ETTİK"
OMÜ Diş Hekimliği Hastanesi Başhekim Yardımcısı Anestezi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ziya Yılmaz ise, hastaya Allah'tan rahmet, emniyet camiasına ve ailesine baş sağlığı diledi. Hastanın saat 15.00 gibi cerrahi işleme alındığını anlatan Yılmaz, şöyle konuştu:
"Yapılan ilaçların muhtemel yan etkisi belki başka bir hastalığından dolayı tansiyon düşmesi, şuur bulanıklığı nedeniyle bana haber edildi. Ben 16.00 gibi müdahale ettim. Yaklaşık 1 saat gibi hastaya müdahale ettik. Yapmış olduğumuz ilaçlarla vermiş olduğumuz serumla hasta tamamen kendine geldi. Daha sonra hasta Tıp Fakültesine nakledildi. Nakil sırasında hastanın tansiyonu her şeyi normaldi. Düşük tansiyon nedeniyle kusmaları oldu. Tıp fakültesinde dört saat tedavi yapıldı. Orada hastanın tamamen kendinde olduğu ifade ediliyor. Hasta daha sonra evine gönderiliyor. Hasta eşinin de hemşire olmasından dolayı evde takip ediliyor. Ertesi günü hasta Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürülüyor. Orada şok tablosunda olduğu ifade ediliyor ve kırmızı alana alınarak şok tedavisine başlanıyor. Yoğun bakımda yattı. Ameliyat geçirdi. Yapabileceğimiz bir şey varsa onları takip ettik. Cerrahiden ekibimiz oraya gittiler kemik tozlarını falan çıkarttılar. Onlara bağlı bir alerji mi diye düşündüğümüzden dolayı. Maalesef bugün hastamızı kaybettik."

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA