Köpeği öldü, veterinere dava açtı
Zonguldaklı bir kişi, köpeğinin ölümünde veteriner hatası olduğu iddiasıyla iki veteriner hakkında 5 bin liralık tazminat davası açtı.
Köpeği öldü, veterinere dava açtı
18 Aralık 2015 -

İstanbul'da yaşayan Kürşad Yıldırmak, 'Biftek' isimli köpeğinin kısırlaştırma ameliyatı sırasında hayatını kaybetmesi üzerine savcılığa giderek operasyonu yapan iki veteriner hakkında dava açtı. Veterinerlerin kısırlaştırma operasyonu sırasında ihmali olduğunu öne süren Yıldırmak, veterinerler hakkında 5 bin 500 liralık tazminat davası açtı.


Köpeğine testlerin yapılmadan anestezi uygulandığını öne süren Yıldırmak, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Arkadaşlar veterinerlere mesleki bir ceza ya da yaptırım olmadığı için tazminat davası açmak zorunda kaldık. Parasında pulunda değilim. Adamların ismi duyulsun bu insanlar başkalarına zarar vermesin istiyorum. Dava kazanılırsa gelen parayla hayvan barınaklarına mama almayı planlıyorum" dedi. 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
2
1) zafer demiray (antrenör)
27.08.2018 03:24:37
benim 2 aylık tavşanım var veterinere götürdüm kedilere ve köpeklere yapılan bit pire aşısını tavşanıma damla ile tavşanıma ensesinden uyguladı (fiproes) sonra tavşanım ne yemek yedi nede su içti veterinere tekrar gittim damlayı ensesinden sildi ama olan oldu 24 saat oldu nöbet geçirmeye başladı hangi veterinere sorsam o damla tavşana zehirmiş
şimdi bu veteriner bozuntusuna dava açmak istiyorum bana biri yol göstersin ltf
People
7
2) Kamil Ömür (Uz. Dr)
19.12.2015 18:22:10
Bir bu eksikti.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)