'Sağlık çalışanları TV dizileriyle yıpratılmasın'
Genel Başkanımız Metin Memiş, bazı diziler ve filmlerde sağlık çalışanlarını temsil eden oyuncu karakterleri vasıtasıyla sağlık çalışanlarının yıpratıldığını, buna izin verilmemesini istedi.
'Sağlık çalışanları TV dizileriyle yıpratılmasın'
08 Mart 2016 -

RTÜK Başkanlığı’na seçilen Prof. Dr. İlhan Yerlikaya’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Genel Başkanımız Metin Memiş TV ve internette yayınlanan film ve dizilerde sağlık çalışanlarının imajına zarar verecek hayali karakterlerle kirletilmeye çalışıldığını ve özveri ile kendini hiçe sayarak, gece-gündüz demeden fedakârlık yapan sağlık çalışanlarının motivasyonunu düşürdüğünü belirtti. Bu konularda RTÜK’ün daha hassas olmasını isteyen Genel Başkanımız Memiş, Yerlikaya’dan bu tür dizi ve filmler konusunda yaptırımlarda bulunulmasını istedi. RTÜK Başkanlığı’nın bu yönden zor bir konum olduğunu söyleyen Memiş, Başkan Yerlikaya’ya başarılar diledi. 

Ziyarette SASAM Enstitüsü’nün yayınladığı “Sağlık Çalışanlarının Kitle İletişim Araçları Algısı Araştırması” kitabını takdim eden Genel Başkanımız Memiş, sağlık çalışanlarının medya kullanımı ve kitle iletişim araçları hakkında bilgi verdi. Araştırmanın önemine dikkat çeken Memiş, sağlık çalışanlarının toplum nezdinde önemli bir geri dönüşü olduğunu ve bu araştırma ile sağlık çalışanları nezdinde kitle iletişim araçlarının kullanımını görebileceklerini söyledi.

RTÜK Başkanı Prof. Dr. İlhan Yerlikaya ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kendisine iletilen taleplerin üzerinde duracaklarını söyleyen Yerlikaya, bu konuda kapılarının her zaman açık olduğunu ifade etti.

Ziyarette Genel Başkanımız Metin Memiş’e Genel Başkan Vekilimiz Semih Durmuş, Genel Başkan Yardımlarımız Himmet Bayar ve İdris Baykan da eşlik etti.
 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) HEMŞİRE (HEMŞİRE)
16.03.2016 10:12:45
bende sendika mensubuyum ama çalışmalarınızdan memnun değilim ebe hemşire sağlık memuru hiçbir hakkını alamazken dizilerle yıpratılmamalı konusu çok komik asıl dizlere konu eden sahip çıkmayan hakları korunmayan bir meslek mensubunu herkez dizilere konu eder öncelikle konularınız size yakın olanlara koltuk sağlamaktan ziyade döner sermayemiz emekliliğe yansıtılmalı , döner sermaye puanı yükseltilmeli , döner sermaye vergiden muaf olmalı, yani ücretlerdeki adaletsizlik gderilmeli sendikaya yakın insanlar ki bende sendikalıyım ordan oraya atlarken parası daha iyi olan yerlere kapmaya çalışırken burda kimse bana allahın adaletini savunduğundan ve hakkaniyetten bahsetmesin lütfen ellerinizi biraz vicdanınıza koyun...
People
2
2) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
08.03.2016 14:00:55
Metin Memiş yine sahnede...
People
5
3) Dr.Cevdett (cerrah)
08.03.2016 11:01:34
Geçen yıl TRT'de yayınlanan STADYUM programında Ersin Düzen yabancı ülkeden bir doktorun yaptığı savsaklamayı ülkemizdeymiş gibi bir izlenim verecek şekilde bir provokasyona imza atmıştı, onunla ilgili sayın Memiş ne yaptı acaba?
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/06-30/06 5. Karadeniz Hematoloji Sempozyumu HEMATOLOJİ SAMS
28/08-29/08 Çocuklarda Motilite Bozuklukları Sempozyumu ÇOCUK... İSTA
27/08-31/08 20. Ulusal Anatomi Kongresi ANATOMİ İSTA
05/09-08/09 6. DOD Dermatoloji Gündemi DERMATOLOJİ SAKA
12/09-13/09 SCAI Menata Mentor Course-SCAI 2019 KALP VE... İSTA
14/09-14/09 7. Multidisipliner Nöroendokrin Tümör Sempozyumu NÖROLOJİ ANKA
11/09-14/09 World Congress of Perinatal Medicine KADIN... İSTA