Sağlık-Sen: 'Vekil ebe, hemşire ve aile sağlığı çalışanları da kadroya alınsın'
Sağlık-Sen Ağrı Şube Başkanı Mağal: "Taşeronların kadroya alınması sürecinde vekil ebe, hemşire ve kamu dışı aile sağlığı çalışanı arkadaşlarımızın da kadroya alınmasını istiyoruz"
Sağlık-Sen: 'Vekil ebe, hemşire ve aile sağlığı çalışanları da kadroya alınsın'
26 Ocak 2018 - AA

Sağlık-Sen Ağrı Şube Başkanı Fevzi Mağal, "Taşeronların kadroya alınması sürecinde vekil ebe, hemşire ve kamu dışı aile sağlığı çalışanı arkadaşlarımızın da kadroya alınmasını istiyoruz." dedi.

Mağal, yaptığı açıklamada, kamu dışı aile sağlık elemanları ile vekil ebe ve hemşirelerin, kadroya alınması için gerekli tüm adımları atıklarını belirtti.

Sağlık-Sen'in konuyu ciddiyetle takip edildiğini vurgulayan Mağal, şöyle konuştu:

"Taşeronların kadroya alınması sürecinde vekil ebe, hemşire ve kamu dışı aile sağlığı çalışanı arkadaşlarımızın da kadroya alınmasını istiyoruz. Bu konu ile alakalı bakanlık düzeyinde girişimlerimiz oldu. Bu girişimlerin olumlu sonuçlanması için Sağlık-Sen Genel Başkanımız ile birlikte çalışma yaptığımızı ve konuyu ciddiyetle takip ettiğimizi bilmenizi isterim. Bu uygulamanın çok doğru ve yerinde karar olduğu konusunda hiç şüphemiz yok. Ama sağlık ve sosyal hizmet çalışanları açısından eksiklerinin bulunduğu da aşikardır. İşte tüm bu eksiklikler taşeron işçilerin kadroya alınma kararının açıklandığı ilk günden bu yana tespit edilmiş ve konu genel başkanımız ile birlikte derhal ele alınmış, bakanlık düzeyinde tüm girişimler yapılmıştır. Bu konuda tüm sağlık çalışanlarının gönlü ferah olsun. Bizim isteğimiz kamuda tüm çalışanların kadrolu olmasıdır."

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA