Türk Eczacıları Birliği: O Platformla alakamız yok!
Türk Eczacıları Birliği: O Platformla alakamız yok!
25 Aralık 2014 16:19 -

Bugünkü bir çok gazetede "YENİ TÜRKİYE YOLUNDA" başlığı ile yayımlanan ve 17-25 Aralık 2013 operasyonlarını eleştiren, Hükümetin aldığı kararları destekleyen bildirinin altında birçok dernek ve kuruluşla birlikte Türk Eczacıları Birliği de yer aldı. Ancak TEB konuyla ilgili bir açıklama yaparak, Platformla alakaları olmadığını belirtti. Açıklamada şunlar kaydedildi:

 

Bugün hemen hemen bütün yazılı basında “Milli İrade Platformu” imzasıyla yer alan “Yeni Türkiye Yolunda Şimdi Yeni Şeyler Söylemek Lazım” başlıklı ilanda pek çok sivil toplum kuruluşunun ve vakfın logosu yanında, Birliğimize ait olmayan (Türk Eczacılar Birliği- sonunda “ı” harfi olmadan) bir logonun da kullanılarak, Birliğimizi (Türk Eczacıları Birliği) çağrıştıran ifadelere yer verilmiştir. Milli İrade Platformu’nu oluşturan kurum ve kuruluşların logoları ile birlikte Birliğimizin kurumsal kimliğini çağrıştıran logonun, bugünkü ilan metninde yer almasına rağmen, Platform’un resmi web sayfalarında olmaması ise dikkat çekicidir.


Türk Eczacıları Birliği olarak, eczacılık mesleğinin ve toplum sağlığının korunması amacı doğrultusunda, sağlık ve sağlığı ilgilendiren politikaların geliştirilmesi için faaliyetler yürütmekteyiz. Dolayısıyla sadece kamusal faydayı gözeten demokratik bir meslek örgütü olarak, yetkili organlarımızın ve kurullarımızın kararı ve onayı olmadan, bileşeni olmadığımız, bugüne kadar herhangi bir zeminde biraraya gelmediğimiz, yapısını ve işleyişini bilmediğimiz bir platformun söz konusu açıklama benzeri beyanlarına onay verebilmemiz yahut imzacı olmamız mümkün değildir.


Söz konusu açıklamanın bilgimiz dışında olduğunu basına ve kamuoyuna saygıyla duyururuz.


TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ MERKEZ HEYETİ

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer