Niğde İl Sağlık Müdürlüğü: İşleyişi aksatacak doktor ve teknisyen eksiği bulunmuyor
Niğde İl Sağlık Müdürlüğü, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, doktor ve teknisyen sayısında, işleyişi aksatacak bir kadro eksikliği bulunmadığını bildirdi.
Niğde İl Sağlık Müdürlüğü: İşleyişi aksatacak doktor ve teknisyen eksiği bulunmuyor

ARŞİV

09 Ekim 2019 - AA

NİĞDE - İl Sağlık Müdürlüğü, CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem'in, "Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde doktor veya teknisyen sayısı ile hastanede donanımının yeterli olup olmadığı ve 2019'da tedavi edilen yabancı uyruklu hasta sayısıyla" ilgili yazılı sorularına cevap verdi.


Niğde’ye 10’u uzman 17 doktor atandı 


İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı sağlık tesislerimizde, il dışı atamalar, yer değişikliği atamaları, personel özlük hakları doğrultusunda ücretsiz izin, refakat, rapor vs. durumları dolayısıyla doktor, sağlık personeli, teknisyen sayılarımızda değişkenlik yaşanabilmektedir. Sağlık tesislerimizde yaşanabilen personel eksiklikleri durumunda, Sağlık Bakanlığımızdan dönem içi veya açıktan atama kuraları ile kadro tahsis edilmesi isteminde bulunulmaktadır. Niğde Eğitim ve Araştırma Hastanemizde doktor ve teknisyen sayısında, işleyişi aksatacak bir kadro eksikliği bulunmamaktadır.

Hastanede Sağlık Bakanlığının belirlediği kriterler çerçevesinde tıbbi cihaz ve malzeme eksiğinin bulunmadığı da belirtilen açıklamada, endoskopi ve hasta randevu süresinin ilgili uzman hekimlerin çalışma sistemiyle düzenlendiği, ultrason, BT ve MR görüntüleme hizmetlerinde bakanlığın belirlediği randevu sürelerinin aşılmadığı kaydedildi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA