Hastane devrine eylem kararı
Emek Platformu Başkanlar Kurulu, SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devrine karşı şubat başında ülke genelinde eylem yapma kararı aldı
06 Ocak 2005 -
Emek Platformu Başkanlar Kurulu, SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devrine karşı şubat başında ülke genelinde eylem yapma kararı aldı. SSK sağlık kurumlarının Sağlık Bakanlığı'na devrine ilişkin kanun tasarısının TBMM'de görüşülmesi üzerine Emek Platformu toplandı. Toplantıda, tasarının yasalaşması durumunda tüm ülkede toplantılarla "Sağlıkta Dönüşüm Programı" çerçevesinde geri çekilmesi istenen kurumların Sağlık Bakanlığı'na devri, genel sağlık sigortası, emeklilik sigortası hakkında üyelere ve halka bilgi verilmesi kararlaştırıldı.


Ayrıca Bugün SSK Başkanlığı ile il müdürlükleri önünde çeşitli etkinliklerin düzenlenmesine, 8 Ocak'ta İzmit'te düzenlenecek SEKA'nın kapatılmasına ilişkin eyleme destek verilmesine, şubat başında ise ülke genelinde uyarı eylemi yapılmasına karar verildi. CHP Grup Başkanvekili Ali Topuz da iktidarın bugüne kadar TBMM'ye emekten yana hiçbir düzenleme getirmediğini söyleyerek AK Parti'nin sivil toplum örgütü olarak yalnızca TOBB ve TÜSİAD'ı tanıdığını ifade etti.


Milliyet

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori