Bıçak parası vermediği doktor tutuklanınca taburcu olabildi
Eskişehir'de bir profesörün tutuklanmasına sebep olan bıçak parası olayında ameliyat olan hastanın, parayı ödeyemediği için doktor tarafından 4 gündür hastanede tutulduğu ortaya çıktı
03 Şubat 2005 -
Eskişehir'de bir profesörün tutuklanmasına sebep olan bıçak parası olayında ameliyat olan hastanın, parayı ödeyemediği için doktor tarafından 4 gündür hastanede tutulduğu ortaya çıktı.

Hasta Hüseyin Uslu (65), önceki gün ameliyatı yapan profesörün suçüstü yakalanarak tutuklanmasından sonra taburcu oldu.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde ameliyat olan Hüseyin Uslu'nun, ameliyatı gerçekleştiren Prof. Dr. Yusuf Özyürek tarafından 4 gündür hastanede rehin tutulduğu ortaya çıktı. Uslu'nun oğlu Hasan Hüseyin Uslu (33), doktorun ameliyattan önce bin YTL istediğini, kendisinin de bu parayı verdiğini ifade ederek, “Babama bir şey yapabilir mi korkusuyla parayı verdim. Ameliyattan sonra bin 500 YTL daha istedi. Bu parayı veremeyeceğimi söyledim. ‘Parayı getirdiğinde belgeleri imzalarım, hastanı çıkarırsın.' dedi. Babamın cuma günü çıkması gerekiyordu. Para konusunda beni çok sıkıştırınca suç duyurusunda bulundum. Babamı, taburcu olması gereken günden beş gün sonra çıkarabildik.” diye konuştu. Diğer hasta yakınlarının da kendisine teşekkür ettiğini dile getiren Uslu, “Bir hasta daha aynı doktora ameliyat olacakmış ve ondan da bıçak parası istemiş. Diğer hasta yakınları ‘Bizi de kurtardın' diyerek teşekkür ettiler.” dedi. Olaya üzüldüğünü ifade eden baba Uslu da doktorla ameliyat öncesinde konuştuğunu, para verebilecek durumda olmadığını söylediğini kaydetti. Uslu, “Doktor önce kabul etti; ancak daha sonra çocuklarımdan para istemiş. Üzücü bir olay; ama diğer hastaların böyle bir sıkıntıları varsa kurtulmuş oldular.” şeklinde konuştu.


Zaman

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
09/11-13/11 26. Ulusal Alerji ve İmmünoloji Kongresi ALLERJİK... ANTA
15/11-16/11 4. Diyabet Tedavisi Sempozyumu ENDOKRİNO... ANKA
14/11-17/11 1. Hematoloji Eğitim ve Araştırma Kongresi HEMATOLOJİ ANTA
13/11-17/11 10. Uluslararsı Katılımlı Aile Hekimliği Kongresi - AHEKON 2019 AİLE... ANTA
13/11-17/11 41. Türk Ulusal KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi KULAK-BUR... ANTA
14/11-17/11 Dudak Damak Yarıkları 6. Uluslararası Kongresi ORTOPEDİ... ANTA
14/11-17/11 HIV-AIDS Kongresi 2019 HALK SAĞLIĞI ANTA