Hemşireye saldırdı diye hapse atılan Kalafat, İstanbul’u terk ediyor
İstanbul Okmeydanı’nda hemşire N.T’ye saldırdığı iddiasıyla tutuklanan ve 6 gün hapis yatan Abdullah Kalafat, “Ortada bir suç yok ki kabul edeyim.” diyor. Serbest bırakıldıktan sonra Okmeydanı’nda yaşadığı mahalleye gelen Kalafat, memleketine dönme kararı verdiğini söyledi
17 Ocak 2005 -
Mahalleli tarafından “Apo” diye çağrılan 38 yaşındaki Kalafat, yağmurdan korunmak için saklandığı ve bu esnada uyuduğu virane evde basın mensuplarını karşısında görünce şaşırdı.

Yattığı yerden ayağa kalkan Kalafat, önce ne olduğunu anlamaya çalıştı, ardından bir sigara istedi. Sonra soruları yanıtlamaya başladı. Kalafat, “Ben öyle bir şey yapmadım.” dedi. Psikolojik rahatsızlığı olduğu belirtilen Kalafat, ne ile suçlandığı sorusuna “Valla bir şeyler dediler. Belki kendi düşünceleri vardır. Kendi fikirleri olabilir.” cevabını verdi. Suçsuz yere 6 gün hapis yattığı hatırlatılan Kalafat, “Benim için sorun olmadı. Aslında bu olmazdı; ama bazı hatalar yüzündendir.” dedi. Kalafat, “Dava açacak mısın?” şeklindeki soruya da “Şu an bir şey düşünmüyorum.” karşılığını verdi. Gazetecilerin sorularını cevapladıktan sonra dışarı çıkan Kalafat’ı, hemşehrisi olduğu öğrenilen bir kişi minibüse bindirerek gazetecilerden uzaklaştırdı. Kalafat’ın Kastamonu’nun Bozkurt ilçesi Yaşarlı köyünden tanıdığı olduğunu söyleyen Kemal Alık, “Babasının ilgisizliği yüzünden sokakta kaldı. Kimseye bir zararı yoktur. Tecavüzü duyduğum zaman yapmadığını tahmin etmiştim. Böyle bir davranışı görülmemiş hiçbir zaman.” diye konuştu. Okmeydanı Talatpaşa Mahallesi’nde kimi zaman yıkık ve sahipsiz binalarda, kimi zaman sokaklarda yaşayan Abdullah Kalafat, hemşire N.T’nin verdiği eşkale benzediği için gözaltına alınmıştı. Hemşire tarafından teşhis edildiği öne sürülen Kalafat, DNA testleri tutmayınca serbest bırakılmıştı.

Öte yandan Star Gazetesi’nde dün yer alan bir haberde, hemşire N.T.’nin burun estetiği yaptırmak istediği, ameliyatı bedavaya getirmek için de burnunun kırıldığı bir senaryoyu uyguladığının öne sürüldü. Haber, hastanede görevli bir hizmetlinin iddialarına dayanıyor. Haberde iddiaları dile getiren hizmetlinin polis tarafından gözaltına alındığı kaydedildi.


Zaman

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
3
1) rifat birdal (iş insanı)
16.01.2015 20:16:45
Teşekkür ederiz.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
09/11-13/11 26. Ulusal Alerji ve İmmünoloji Kongresi ALLERJİK... ANTA
15/11-16/11 4. Diyabet Tedavisi Sempozyumu ENDOKRİNO... ANKA
14/11-17/11 1. Hematoloji Eğitim ve Araştırma Kongresi HEMATOLOJİ ANTA
13/11-17/11 10. Uluslararsı Katılımlı Aile Hekimliği Kongresi - AHEKON 2019 AİLE... ANTA
13/11-17/11 41. Türk Ulusal KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi KULAK-BUR... ANTA
14/11-17/11 Dudak Damak Yarıkları 6. Uluslararası Kongresi ORTOPEDİ... ANTA
14/11-17/11 HIV-AIDS Kongresi 2019 HALK SAĞLIĞI ANTA