Modern Genç Odası Takımı Seçiminizi Kolaylaştırın
Doğru çocuk odası takımı seçimi için, hangi etmenlere dikkat etmek gerekir? Gelin birlikte, genç odası takımı seçerken nelere dikkat edeceklerimize değinelim.
Modern Genç Odası Takımı Seçiminizi Kolaylaştırın
30 Mart 2020 15:48 -

Modern genç odası takımı seçerken, doğru adımı atmak, ebeveynler için zor bir süreç olabilmektedir. Hele ki birçok model arasından hem çocuğunuza uygun hem de odasına uygun bir mobilya takımı seçmek süreci biraz daha zorlaştırabilmektedir. Özellikle karar verme konusunda zorluk yaşayan anne ve babalar bu süreç daha da sancılı geçirmektedir. Canlarından çok sevdikleri çocukları için, en doğru mobilya takımını almak her anne babanın arzuları arasında yer alacaktır. Peki doğru çocuk odası takımı seçimi için, hangi etmenlere dikkat etmek gerekir? Gelin birlikte, genç odası takımı seçerken nelere dikkat edeceklerimize değinelim.

Çocuğunuzun İhtiyaçları ve Kullanım Amacı

Çocuğunuzun odası, onların her ihtiyacına yanıt verebilme özelliğinde olması için bazı etmenlere dikkat etmek gerekecektir. İhtiyaçlar ve hobiler. İhtiyaçlar arasında, dinlenmek, eğlenmek, sosyalleşmek yer alırken, hobilerini gerçekleştirmek için de bazı alanlara ihtiyaç duyulabilmektedir. Çocuğunuzun belirli özellikleri olabilir. Örneğin, hobileri, yetenekleri ve sevdiği faaliyetler. Bu puzzle yapmak, resmi yapmak, müzik aleti çalmak, dans etmek, şarkı söylemek ve bilgisayar ya da konsol oyunları oynamakta olabilir. Bu saydıklarımızın dışında da yer alan bazı hobiler yer alabilmektedir. Çocuğunuza uygun bir oda dizayn edebilmek için, odaya dahil edeceğiniz mobilyaların karakteristik özellikleri, ölçüleri, işlevsellikleri de bu saydıklarımız ile paralel ilerlemektedir.

Örneğin resim yapmayı seven bir çocuk için, resim köşesi, oyun konsolu ile vakit geçirmek isteyen çocuk için, televizyon ve konsol alanı, dans etmek isteyen çocuklar için, daha boş bir orta alan, farklı kıyafetleri olduğu için daha geniş bir gardırop gibi çocuğa ve ihtiyaçlarına uygun mobilya seçimi yapmalısınız. Tabiki ders çalışmak için, ergonomik ölçü formlarına sahip, bel ve boyun ağrılarına sebebiyet vermeyecek, çalışma masası ve konforlu bir çalışma sandalyesi de mutlaka bu oda içerisinde yer almalıdır.

Seçerken Çocuğunuzdan Yardım Alın

Genç odası mobilyalarını seçerken, o mobilyaları kullanacak kişilerin çocuklarınız olduğunu unutmayın. Her ne kadar onlar sizlerin çocukları olsa da kendilerini bir birey olarak hissetmeleri için, fikirlerine önem verilmelidir. Beğendiği ve sevdiği renkler, hayallerini süsleyen bir çizgi kahraman, hayalindeki mesleği vurgulayan ikonik desenler, tuttuğu takımın renkleri ya da logosunun yer alabileceği mobilyalar, çocuklarınızın ilgisini çekebilmektedir. Biraz rahat olun ve kararı onlara bırakın. Göreceksiniz ki en doğru ve hızlı kararı kendileri vereceklerdir.

Odanın Ölçüleri ve Fiziki Koşulları

Tüm bunlara ek olarak mobilya seçiminde kesinlikle unutmamanız gereken önemli etmenlerin başında, mobilyaların ölçüleri gelmektedir. Odanızın ölçüleri ve fiziki durumu mobilya seçimlerinizde etkili olacaktır. Bu sebeple genç odası takımı seçerken, tüm parçaların ölçülerini ve odada yerleştireceğiniz köşeleri zihninizde kestirerek, bir tercih yapmanız gerektiğini de unutmamanız yararınıza olacaktır.

Tüm bu önerilerimizi baz alarak, şimdi en doğru çocuk  ve genç odası takımlarını seçmek için, şimdi trendmobilya.com genç odası takımları kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler:

genc odasi takimlari

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer