Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi ameliyathane hemşireleri yetiştirecek
Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi İzmir’de “Ameliyathane Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Merkezi’’ olarak tescillenen ilk hastane oldu.
Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi ameliyathane hemşireleri yetiştirecek
29 Kasım 2015 -

İZMİR-Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi ilk olarak Sağlık Bakanlığı Sertifikalı Eğitim Yönetmeliği’nin yürürlüğe girmesiyle tescili almak için programa başvurdu. Ardından Türkiye’nin dört bir yanından sertifika almak için başvuracak sağlık çalışanlarına verilecek olan eğitim programını sertifika programının eğitim standartlarına uygun olarak düzenledi. İzmir Kuzey KHB Genel Sekreterliği ve Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından hastanenin ameliyathane, eğitim salonu ve diğer alanlarının değerlendirilmesi sonrası hastanenin bazı öne çıkan kriterlere sahip olup olmadığı da gözden geçirildi.
 
Ana başlık olarak en az 10 adet ameliyathane salonunun olması, 5 farklı cerrahi branşta ameliyatların yapılıyor olması, eğitim salonlarının elverişliliği gibi kriterleri başarıyla sağlayan hastane  “Ameliyathane Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Merkezi” olarak tescillendi. Süreç sonunda Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi Türkiye genelinde bu tescili alan iki hizmet hastanesinden biri olurken İzmir’de ilk hastane olma özelliğine sahip oldu.

 


 
Maksimum yirmi kişilik gruplara verilecek olan Ameliyathane Hemşireliği Sertifika Programı hakkında bilgi veren Buca Seyfi Demirsoy DH Yöneticisi Uzm. Dr. Hilmi Güngör “Eğitimlerimiz 12 iş günü teorik, 10 iş günü pratik (uygulama) eğitim olmak üzere iki aşamadan oluşacaktır. Önümüzdeki günlerde eğitim programına başlayacağız. Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi olarak hastanemizin ameliyathane konusundaki birikimlerini paylaşacak olmanın verdiği heyacan ile Ameliyathane Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Merkezi olmaktan onur duyuyoruz. Öncelikli hedefimiz mesleki hizmet kalitesini yükselterek alanında yetkin ameliyathane hemşirelerinin yetiştirilmesini sağlamaktır. Bu tescilin alınmasında emeği geçen hastanemizin Eğitim Birimi Sorumlusu Uzm. Dr. Mustafa Kırlangıç, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Merdiye Öztürk, Eğitim Hemşiresi Gül Aslan, Ameliyathane Sorumlu Hemşiresi Aynur Can’a ve tüm ameliyathane ekibine teşekkür ederim. ” dedi.

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
2
1) ondilek (dr)
30.11.2015 09:14:31
Tebrikler Sayın Dr. Kırlangıç,
Başkanlıktan aldığınız hızla durmak yok projelere devam diyorsunuz.. Kolaylıklar diliyorum..
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA