Tonya Devlet Hastanesi otomasyon sistemine geçti
Trabzon Tonya Devlet Hastanesi otomasyon sistemine geçti. Tonya Devlet Hastanesi bundan sonra bütün bölümlerinde bilgisayarlı otomasyon sistemi ile takip edilecek
27 Ocak 2005 -
Trabzon Tonya Devlet Hastanesi otomasyon sistemine geçti. Tonya Devlet Hastanesi bundan sonra bütün bölümlerinde bilgisayarlı otomasyon sistemi ile takip edilecek.

Yaklaşık 40 bin YTL’ye mal olan sistem sayesinde hastanede tedavi gören hastalar, daha düzenli takip edilebilecek. Sistem sayesinde hastanın daha önce ne zaman hangi amaçla hastaneye geldiği ve hangi bölümde tedavi gördüğü takip edilebilecek. Böylece vatandaşın hastanede evrak dolaştırma çilesi de tarihe karışacak. Hastaneye gelen hasta kayıt kabulde kaydını yaptırdığı andan itibaren bilgisayarda takip edilebilecek, hangi poliklinikte tedavi görecekse o bölümdeki bilgisayardan hastanın bilgilerine ulaşılabilecek. Yapılan tedavi, hasta hakkındaki bilgiler, ilgili tedaviyi yapan doktor tarafından bilgisayara işlenecek. Bu sayede hastalar hakkında daha sağlıklı bilgiler edilinebilecek. Ayrıca sistem sayesinde hastanenin düzenli istatistiki bilgileri tutululabilecek. Bu sistem döner sermayede de kayıt dışılığını önleyerek, hastane bütçesine büyük fayda sağlayacak. Hastalar, böyle çağdaş bir sistemin kurulmasına çok sevindiklerini belirterek yetkililere teşekkür etti.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
09/11-13/11 26. Ulusal Alerji ve İmmünoloji Kongresi ALLERJİK... ANTA
15/11-16/11 4. Diyabet Tedavisi Sempozyumu ENDOKRİNO... ANKA
14/11-17/11 1. Hematoloji Eğitim ve Araştırma Kongresi HEMATOLOJİ ANTA
13/11-17/11 10. Uluslararsı Katılımlı Aile Hekimliği Kongresi - AHEKON 2019 AİLE... ANTA
13/11-17/11 41. Türk Ulusal KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi KULAK-BUR... ANTA
14/11-17/11 Dudak Damak Yarıkları 6. Uluslararası Kongresi ORTOPEDİ... ANTA
14/11-17/11 HIV-AIDS Kongresi 2019 HALK SAĞLIĞI ANTA