Doktor emekli olunca, hastaları ilaç alamaz oldu
Doğuştan eklem romatizması hastası olan ve 1 yaşından bu yana tedavi altında tutulan 7 yaşındaki Hüseyin Ulaş Kazımoğlu, Gaziantep'te çocuk romatoloji uzmanı olmadığı için 3 Temmuz'dan beri ilaçlarını alamıyor
Doktor emekli olunca, hastaları ilaç alamaz oldu
14 Ağustos 2017 -

Gazete Habertürk'ten Yusuf Kılıç'ın haberine göre Gaziantep'te 3. basamak hastanelerde çocuk romatoloji uzmanı olmadığını belirten Turabi Kazımoğlu, kentin tek romatoloji uzmanı Prof. Dr. Ayşe Balat'ın şubat ayında emekli olduğunu ifade ederek "1.5 ay önce bu konuda uzman olan Dr. Kübra Öztürk, Gaziantep Çocuk Hastanesi'ne atandı ancak hastane 2. basamak olduğu için ne tedavi yapabiliyor, ne de ilaç yazma yetkisi var" dedi. Çocuğunun tedavi edilemediği ve ilaçlarını alamadığı için büyük acılar çektiğini ifade eden Turabi Kazımoğlu, "Çocuğumun çektiği acılara artık dayanamıyorum" diye konuştu.

Gaziantep-Kilis Tabip Odası Başkanı Hamza Ağca 2003'te bir tebliğle ilaç edinme mevzuatı getirildiğini belirterek "İlaca ulaşabilmek için vatandaşlarımızın ve hekimlerin mevzuata uyması gerekiyor. Bu yanlışlık bir an önce düzeltilmeli" ifadesini kullandı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
10
1) DR DURMUŞ DEMİR (DR)
14.08.2017 15:42:50
BU HABER NEDEN -DR EMEKLİ OLUNCA HASTALARI İLAÇ ALAMADI- ŞEKLİNDE ÇIKAR DA SON 50 YILIN BASİRETSİZ POLİTİKACILARI öngörüsüz olduğu için hastalar ilaç alamadı başlığıyla çıkmaz..
emekli olmak da mı suç
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
23.05-22.06GÖZ MİKROSKOBU SATIŞITıbbi Cihaz
23.05-22.06GÖZ MİKROSKOBU SATIŞITıbbi Cihaz
22.05-21.06Ortopedi UzmanıPersonel Arayanlar