Güzellik uzmanı anatomi bilecek!
Mesleki Yeterlilik Kurumu, güzellik uzmanları için meslek standartları hazırladı.
Güzellik uzmanı anatomi bilecek!
02 Mart 2013 14:48 -

Güzellik uzmanları hijyenin yanı sıra alerji, bakım masajı, beslenme, diyet, bulaşıcı hastalıklar, temel fizyoloji, anatomi ve insan psikolojisi hakkında bilgi sahibi olacak.

Yürürlüğe giren standartlara göre güzellik uzmanı, müşteriyi kapıda güler yüzle selamlayarak karşılayacak, müşterinin kıyafetinin ve özel eşyalarının görebileceği bir dolapta itinayla muhafaza edilmesini sağlayacak.
                                                          
Müşterinin talebini ikili görüşmeyle belirleyecek güzellik uzmanı, cildinde açık yara, sivilce, et beni, cilt hastalığı olup olmadığını da müşteriden bilgi alarak kontrol edecek.

Uzman, makyaj öncesi müşterinin yüz, göz, dudak, kaş, burun şekli, cilt rengi ve kişisel özelliklerine bakarak makyaj türünü ve kullanılacak kozmetik ürünleri belirleyecek.

Standartlar, güzellik uzmanının, bilgi ve becerilerini de belirliyor. Buna göre, güzellik uzmanları alerji, bakım masajı, beslenme, diyet ve bulaşıcı hastalıklarla ilgili bilgi sahibi olacak.
Güzellik uzmanının hijyen bilgisinin yanı sıra temel fizyoloji, anatomi, insan psikolojisi, ilk yardım, sterilizasyon ile deri ve cilt hastalıkları bilgisi de bulunacak.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) serbest prtsyn (dr)
10.03.2013 20:48:28
O halde kadavrayıda nasıl temin edeceğinizide söyleyinde bizimde merağımız kalmasın! Edep ya hu...!
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)