Numune Hastanesi ağustos ayında taşınıyor
Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ne zaman taşınacağıyla ilgili tartışmaya son noktayı koydu.
Numune Hastanesi ağustos ayında taşınıyor
07 Şubat 2018 - Hürriyet

Demircan, Hürriyet Ankara’ya, Numune Hastanesi’nin, Başkent’te yapımı tamamlanma aşamasına gelen Şehir Hastanesi’nin faaliyete geçmesiyle birlikte ağustos ayında taşınacağını açıkladı. Bakan Demircan, “Biliyorsunuz, Şehir Hastanemizin yapım çalışması sürüyor. Yakında tamamlanıp hizmete alınacak. O çerçevede Numune Hastanesi’ni de oraya taşıyacağız. Bu ne zaman gerçekleşir? Haziran, temmuz diye düşünmüştük ama herhalde ağustos ayını bulacak” dedi. 

YERİNE BUTİK HASTANE OLABİLİR

Demircan, kapatılıp taşınacak Numune Hastanesi’nin yerine ne yapılacağı sorusuna karşılık da, “Şu anda bir karar vermiş değiliz. Orası konum olarak çok önemli bir yer. Bir karar vermedik ama biliyorsunuz şehir hastanelerinin yanında kent merkezlerinde butik hastaneler oluşturma düşüncemiz de var, belki butik hastane yapılabilir. Butik hastanelerde belli sağlık hizmetleri verilecek ama sağlık açısından asıl önemli operasyonel hizmetler şehir hastanelerinde olacak” diye konuştu.

BÖLGELERE DENGELİ DAĞILMALI

İstanbul gibi Ankara’da da şu anda hastanelerin bölge olarak belli merkezlerde yoğunlaştığına da dikkat çeken Demircan, “Bu hastanelerin kent içinde dengeli dağılması gerekiyor. Butik hastane planlamalarımızda bunun üzerinde de duruyoruz” dedi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
5
1) Anthony Anderson (Ziraii İlaçlama)
14.05.2019 11:14:54
antrikotçular , pastırmacılar milletin ekmek derdinden anlar mı ?
People
6
2) Veysel özdemir (Taksici)
14.05.2019 01:29:35
Sayın bakan ben ankarada 25 yıldır taksiciyim ankaraya küçük bir şehir değilki kolayca ulaşsınlar taşınacak hastanelerin çevresinde yüzlerce esnaf var ekmeklerini ellerinden alıyorsunuz ne için hem hastaları ve esnafı madur edecek siniz taşınmakla ilgili kararınızı gözden geçirin atalarımızın emaneti hastanelerimizi kapatmayın
People
19
3) Milli ve Yerli (Akademisyen)
10.02.2018 22:26:13
Orasinin kiymeti Milli mucadele yillarinda Ankaradaki tek saglik ussu olmasi hasebiyle binlerce gaziye hizmet etmis ve vefat eden sehitlerimizin hemen hastane bahcesine ve yakinindaki namazgah tepesine defnedilmesinden dolayi yani ecdad diyari sehitler mekani ve simdiye kadar yuzbinlerce garip gurebanin sifa buldugu ve hatiralarini biraktigi bir mekan olmasindan ve Sultan Abdulhamid hanin Ankaradaki emaneti olan en eski saglik tesisi olmasindan dolayi kiymettar...
Bastigin yerleri toprak diyerek gecme Tani
People
31
4) m. murat (dr)
07.02.2018 21:17:43
Bakan bey ağzından kaçırmış gizli niyetlerini, "Orası konum olarak çok önemli bir yer" demekle... Yani eski hastanelerin taşınmasındaki amaç, merkezi konumdaki arsalarda rant yaratmak..
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/08-29/08 Çocuklarda Motilite Bozuklukları Sempozyumu ÇOCUK... İSTA
27/08-31/08 20. Ulusal Anatomi Kongresi ANATOMİ İSTA
05/09-08/09 6. DOD Dermatoloji Gündemi DERMATOLOJİ SAKA
12/09-13/09 SCAI Menata Mentor Course-SCAI 2019 KALP VE... İSTA
14/09-14/09 7. Multidisipliner Nöroendokrin Tümör Sempozyumu NÖROLOJİ ANKA
11/09-14/09 World Congress of Perinatal Medicine KADIN... İSTA
12/09-15/09 10. Ulusal Haseki Tıp Kongresi ve 9. Haseki Hemşirelik Sempozyumu HEMŞİRELİ... SAKA