Sağlık-Sen, TTB hakkında suç duyurusunda bulundu 
Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş: "İsminin başında Türk olan bu örgüt, ne yazık ki terör örgütlerinin savunuculuğunu yapmakta, teröristlerin yaşama hakkını savunmaktadır"
Sağlık-Sen, TTB hakkında suç duyurusunda bulundu 
26 Ocak 2018 - AA

 Sağlık-Sen üyeleri, Türk Tabipleri Birliği (TTB) hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, adliye önünde yaptığı basın açıklamasında, Türk Silahlı Kuvvetlerinin terör örgütü mensuplarına yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nın milletin tam desteğiyle devam ettiğini söyledi.

Sağlık çalışanlarının da güvenlik güçlerinin hemen arkasında yer alarak canı pahasına bu mücadeleye katıldığını belirten Memiş, "Bazı sözde meslek örgütleri, terör dili kullanarak terör savunuculuğu yapmaktadır. Bu örgütlerden biri de TTB'dir. Milletimizin ve temsil ettiği hekimlerin yanında duruş sergilemeyen Türk Tabipleri Biriliği, yaptığı açıklamayla terörle mücadeleyi savaş olarak nitelemiş ve bu mücadelenin hemen sona erdirilmesi çağrısında bulunmuştur." dedi.

TTB'nin açıklamasını şiddetle kınadıklarını vurgulayan Memiş, şöyle devam etti:

"İsminin başında 'Türk' ibaresi olan tabipler birliği, yaptığı açıklamayla savaşı bir halk sağlığı sorunu olarak gördüğünü, savaşın hemen sona ermesi gerektiğini ifade etmiştir. Bu örgüt, ne yazık ki terör örgütlerinin savunuculuğunu yapmakta, teröristlerin yaşam hakkını savunmaktadır. Bu örgüte tavsiyemiz, ilgili makamlara da çağrımız, tabipler birliğinin ismindeki 'Türk' ifadesinin çıkarılmasıdır. Tabipler birliğinin temsilcisi olduğunu iddia ettiği hekim camiasıyla hiçbir ortak yanı bulunmamaktadır."

Milletini seven, demokrasi ve cumhuriyeti korumak için ölümü göze alan sağlık çalışanlarının terörle mücadelede devletin yanında olduğunu dile getiren Memiş, tüm hekimlere TTB'ye tepki gösterme çağrısında bulundu.

Sağlık-Sen üyeleri, açıklamanın ardından, "suçu ve suçluyu övme", "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" ve "devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak" suçlarını kapsayan suç duyurusu dilekçesini Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına sundu.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
6
1) Dr.Ekrem (Hekim)
27.01.2018 16:55:33
Dinime kufreden müslüman olsa. Meslek örgütüne sözde deme hakkını kim veriyor size.Memur-Sen Sağlık-Sen uluslararası konferadasyonlarca sendika kabul edilmediği için başvuruları red edilen kurumlar.Ortada sözde denecek biri varsa oda sizsiniz.Eski genel baskanlariniz şimdi iktidar partisi milletvekili anlasilan Metin Memiş'inde gözü oralarda.Son yaptiginiz %4 zam toplu sözleşmesi ortada.

TTB adina konuscaklar ve adinndaki Türk ifadesini tartisacaklar (ki bu tartışılmaz) hekimler ve TTB üyeleridir sağlık memuru Metin Memiş degil.Herkes haddini bilsin.

TTB aciklamasini birçok uye gibi elestiriyorum.Secimle gelen yonetimi yine secimle yollayacak olan bizleriz....
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/08-29/08 Çocuklarda Motilite Bozuklukları Sempozyumu ÇOCUK... İSTA
27/08-31/08 20. Ulusal Anatomi Kongresi ANATOMİ İSTA
05/09-08/09 6. DOD Dermatoloji Gündemi DERMATOLOJİ SAKA
12/09-13/09 SCAI Menata Mentor Course-SCAI 2019 KALP VE... İSTA
14/09-14/09 7. Multidisipliner Nöroendokrin Tümör Sempozyumu NÖROLOJİ ANKA
11/09-14/09 World Congress of Perinatal Medicine KADIN... İSTA
12/09-15/09 10. Ulusal Haseki Tıp Kongresi ve 9. Haseki Hemşirelik Sempozyumu HEMŞİRELİ... SAKA