TTB Merkez Konseyi Başkanı Ankara'ya getirildi
İstanbul'da gözaltına alınan TTB Merkez Konseyi Başkanı Tükel ile üye Gören Ankara'ya getirildi.
TTB Merkez Konseyi Başkanı Ankara'ya getirildi
31 Ocak 2018 09:10 - Yeni Şafak

Soruşturma kapsamında İstanbul'da gözaltına alınan Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Mehmet Raşit Tükel ile üye Taner Gören, Ankara'ya getirildi.

İstanbul'daki işlemleri tamamlanan Tükel ve Gören, daha sonra Türk Hava Yollarının tarifeli uçağıyla Ankara Esenboğa Havalimanına getirildi. Şüpheliler, Ankara Emniyet Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince işlemleri yapılmak üzere emniyete götürüldü.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından TTB yetkilileri hakkında 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu uyarınca yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında TTB Merkez Konseyi Başkanı Mehmet Raşit Tükel'in de bulunduğu 11 yönetici hakkında gözaltı kararı verilmişti.

Anahtar Kelimeler:

ttb gozalti

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
9
1) bulut (uz dr)
09.02.2018 15:21:36
mehterin ortalıkta bolca veriliyor olması kimseyi temize çıkarmaz. devletimizin bekası için hepimiz çabalamak zorundayız.tabipler birliğin kendi vazifesini yapmıyorsa bile (hekimlerin sorunları, malpraktis yıpranma vb.. vb..), ülkemizin çıkarları aleyhine konuşmasını da istemiyoruz.
People
8
2) Selçuk (Dr)
09.02.2018 13:46:35
Ne yapmışlar ki? Suçları neymiş?
People
58
3) doktor (dr)
01.02.2018 19:53:15
Raşit hoca ve Taner hoca gibi insanların yaka paça sabahın köründe gözaltına alınmasına sevinen doktor arkadaşların olması beni çok üzüyor, tamam TTB istediklerimizi karşılamıyor,tamam siyasete alet oldu..tamam başarısız ama bu insanlar bizim hocalarımız ve hepimiz çok iyi biliyoruz ki sadece düşüncelerini açıkladılar... medimagazin hep hükümet yanlısı oldun ama bari şu hocaların yüzü suyu hürmetine biraz tarafsız ol ve bizim de yorumlarımızı yayınla
People
5
4) Erkan (Uzm)
01.02.2018 09:17:07
Emekli bey ben TTB'yi eleştiriyorum ve haftada 1 kitap bitiriyorum, günlük gazeteleri takip ediyorum. Sadece siz okumuyorsunuz yani
People
6
5) DR (dr)
31.01.2018 18:50:50
TTB sağlıkta şiddet olaylarında iki yüzlüdür
1- Bireysel şiddet olaylarında (ör:Ersin Arslan) sol görüşlüler tarafından gerçekleştirilmemiş ise ses çıkarır, suçluyu değil hükümeti hedef alır.
2- Şiddeti yapan sol terör örgütü ise asla görmez, duymaz, bilmez.
People
94
6) Muammer Canik (Emekli)
31.01.2018 15:35:16
TTB yi eleştirenler, yok teröristleri kınamamışlar,yol hekime şiddete ses çıkarmamışlar v.s . Medimagazinde dahil olmak üzere sizlerin derdi üzüm yemek değil.Bağcıyı dövmek. TTB nin sitesini takip etmiş olsanız nasıl şiddetle terör olaylarını kınadıklarını görebilirsiniz.Hekime şiddete ses çıkarmıyor diyorsunuz.Ersin Aslan nın cinayetinde TTB Sağlık Bakanlığının önüne protosto yürüyüşü yapıyor,buralarda ahkam kesilenler protosto yürüyüşüne katılmıyorlar.Hadi buralarda TTB yi eleştirenler okumuyorlar (Zaten onlar hiç bir şey okumazlar) Medimagazine ne demeli.Sayın Editörler Gazetecilik Emek ister, Objektif olmak ister.Masa başında haber üretmek hiç bir zaman gazetecilik değildir. Medi magazin bu yorumuda yayımlamaz.
People
100
7) bethune (doktor)
31.01.2018 15:29:20
gözünüz aydın, el birliği ile hekimleri göz altına aldırdınız. vatan kurtuldu, terör bitti. ver mehteri !
medimagazin 3.kere yazıyorum. artık yayınlarsınız umarım.
People
18
8) postenflamatuar (uzm dr)
31.01.2018 12:03:56
şimdi bunlar içeri alınır kısa süre sonra salıverilir. Kahramanlar gibi de karşılanır. Hemen salınmasa da aynı marjinal siyasi ideolojiden biri daha oraya gelir ve nerde kalmıştık diye kaldıkları yerden devam eder.
Şimdi Türkiyede iş başında olan her hükümet bu marjinal, siyasete bulaşmış ve o nedenle asıl görevini yapmayan, tıp doktorlarının başı olan bu örgütü pamuklar içinde besler. Arada böyle kavga görüntüsü, karşılıklı sert söylemler olur ama ancak bu kadar olur.
Bu marjinal zihniyettekilerin TTB yönetimini işgal etmesini önlemek çok kolay. Özelde çalışmayan hekimlere de üye zorunluluğu getirilir; Her ilçede bir veya birkaç hastanede seçim sandığı kurulur; Toplamda %50 nin altında oy kullanımı olduğunda o sandığa özel seçim tekrarlanır ve oy kullanmayana da para cezası gönderilir. Bu şekilde yapılırsa bu zihniyet ancak kafelerde kendine zemin bulur. Ancak bu sefer de hekimleri gerçekten temsil eden, etkin çalışan bir yapılanma başta ücretler; malpraktis , günlük hasta sayısı gibi konularda her hükümete kök söktürür. Hükümetler bunu bildiği ve gördüğü için bu marjinal TTB yönetimleri ile çok güzel geçinir.
People
25
9) MEHMET AKDOĞAN (DOKTOR)
31.01.2018 10:01:31
TTB yönetimi olaylarda ve mağdurlarda seçici davrandığı sürece hiç kimseyi samimi olduğuna inandıramaz. Teröristler eylem yaparken savaşa hayır sloganını bir kez olsun duymadık. Hekime şiddet zirvede iken ciddi bir eylemini görmedik. Arkadaş siz adınızı Marksist-Leninist muhalif insanlar topluluğu olarak değiştirin bize de bulaşmayın!
People
120
10) Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB)
31.01.2018 09:25:56
Bu sabah “Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi” üyelerinin, yaptıkları açıklama temel gösterilerek göz altına alındıkları ve Türk Tabipleri Birliği Genel Merkezinde polis tarafından arama yapıldığı haberi ile güne başladık.

Türk Tabipleri Birliği kurumsal düşüncesini ifade etmek nedeni ile yargının, tüm Merkez Konseyi Üyelerinin gözaltına alınması yoluyla bir tasarrufta bulunması, kamu kurumu niteliği taşıyan bir meslek örgütünün söz söyleme, fikir ifade etme hakkına karşı orantısız bir cezalandırma çabası olarak tarihe geçecektir. Düşüncelerinden ve onları ifade etmesinden dolayı hiç kimsenin, hiçbir meslek örgütü ve onun yöneticilerinin hukuk aracılığı ile baskı altına alınmaması gerektiği evrensel kabul gören bir değerdir.

Türk Dişhekimleri Birliği olarak, sağlık alanında toplum sağlığı için yan yana çalışmalar yürüttüğü Türk Tabipleri Birliğinin bu tarzda bir baskıya maruz kalmasını kabul etmiyor ve Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi üyelerinin bir an önce serbest bırakılarak, yapılmak istenen soruşturmanın çağdaş hukuk normlarında gerçekleştirilmesini diliyoruz.

Türk Dişhekimleri Birliği
Merkez Yönetim Kurulu
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer