Akdağ’a “Dünyanın en uzun süre sağlık bakanlığı yapan ismi” sıfatı ile onur plaketi
Sağlık Liderleri Forumu için Amerika Birleşik Devletleri’nin Boston kentinde bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ilk görüşmelerini sağlık yatırımcıları ile yaptı. Bakan Akdağ, yaptığı açıklamada, yıllık ciroları 1,5-4 milyar dolar arasında değişen dünya devi firmaların Türkiye’ye olan ilgisini “memnuniyet verici” olarak niteledi.

11.06.2012 - Pazartesi

/

Massachusetts eyaletinin Boston şehrindeki Harvard Üniversitesinde bir dizi toplantıya katılan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, programın ilk gününde Harvard Kamu Sağlığı Okulu dekanlığının ev sahipliğinde gerçekleşen resepsiyona katıldı. Resepsiyonda Harvard Kamu Sağlığı Okulu Dekanı (eski Meksika Sağlık Bakanı) Julio Frenk’in kendisine, “Ben araştırdım, 10 yıldır sağlık bakanlığı yapmış dünyada sizden başka bir bakan yok.” dediğini aktaran Sağlık Bakanı Recep Akdağ, bunun, Ak Parti Hükümeti’nin istikrarlı bir hükümet oluşuna işaret ettiğini dile getirdiğini söyledi.

Bu arada Bakan Akdağ, yapılacak forumun içeriği ile ilgili olarak, “Etkili liderlik, yeni fikirlerin oluşması ve sağlıkta dönüşüm” şeklinde ifade kullanırken, toplantıların karşılıklı fikir alışverişi, bakanların tecrübe paylaşımı ve bilgi aktarımı şeklinde geçeceğini vurguladı.

Bakan Akdağ’a “tecrübeli katılımcı” plaketi

Harvard Sağlık Liderleri Forumu’nun ilk günü onuruna Harvard Kamu Sağlığı Okulu ve “Harvard Kennedy School” ev sahipliğinde “Loeb House”  binasında gerçekleşen resepsiyonda, katılımcılara plaket verilirken, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Recep Akdağ, dünyanın en uzun süre sağlık bakanlığı yapan ismi olarak kürsüye çağırılarak kendisine bir onur plaketi verildi. Bakan Akdağ’a plaketi, “Harvard Kennedy School” Dekanı Dr. David Ellwood takdim etti.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/08-29/08 Çocuklarda Motilite Bozuklukları Sempozyumu ÇOCUK... İSTA
27/08-31/08 20. Ulusal Anatomi Kongresi ANATOMİ İSTA
05/09-08/09 6. DOD Dermatoloji Gündemi DERMATOLOJİ SAKA
12/09-13/09 SCAI Menata Mentor Course-SCAI 2019 KALP VE... İSTA
14/09-14/09 7. Multidisipliner Nöroendokrin Tümör Sempozyumu NÖROLOJİ ANKA
11/09-14/09 World Congress of Perinatal Medicine KADIN... İSTA
12/09-15/09 10. Ulusal Haseki Tıp Kongresi ve 9. Haseki Hemşirelik Sempozyumu HEMŞİRELİ... SAKA