Doktor hastadan şikâyetçi oldu
Aydın Devlet Hastanesi Acil Servisinde müşahede altında tutulan hasta, doktora hakaret ve tehdit edince doktor önce ses çıkarmadı. Ancak, hastanın röntgen sonuçları temiz çıkınca bu kez doktor hastadan şikâyetçi oldu

19.09.2016 - Pazartesi

/

Edinilen bilgiye göre Aydın’da Sulama Birliğinde çalıştığı belirtilen bir vatandaş, düşme şikâyeti ile Aydın Devlet Hastanesi Acil Servisine başvurdu. Acil serviste tedavi için bir süre bekleyen hasta, önce kendisine yeterli ilgi gösterilmediği için hastane çalışanlarına ve hekimlere tepki göstermeye başladı. Gözlem altında iken kolunun çok ağrıdığını belirterek bağırıp çağıran, sedyeleri tekmeleyen genç,  tedavisini uygulayan kadın hekime hakaretlerde bulunup tehdit edince doktor önce ses çıkarmayıp hastasına röntgene gönderdi.

 
“Röntgen sonucu temiz çıkınca hastadan davacı oldu”


İlk etapta hastanın canı yandığı için bu şekilde agresif davrandığını düşünen kadın hekim, röntgen filmini incelediğinde hastasının kolunda herhangi bir kırık ve sıkıntı olmadığını görünce bu defa doktor öfkelendi. Durduk yerde hakaret ve tehdite maruz kalan kadın doktor, acil serviste tutanak tutturarak hastadan davacı oldu. Hastasına giderek, kendisinden davacı olduğunu ve bu durumda tedavisini bir başka hekim arkadaşına devrettiğini belirten kadın hekim “Kolunda hiçbir şey yok, önce canının yandığını düşünerek sineye çektim. Hiçbir sıkıntın olmadığı hâlde bu şekilde hakaret ve tehdit ettiğin için senden davacıyım.” dedi.

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/08-29/08 Çocuklarda Motilite Bozuklukları Sempozyumu ÇOCUK... İSTA
27/08-31/08 20. Ulusal Anatomi Kongresi ANATOMİ İSTA
05/09-08/09 6. DOD Dermatoloji Gündemi DERMATOLOJİ SAKA
12/09-13/09 SCAI Menata Mentor Course-SCAI 2019 KALP VE... İSTA
14/09-14/09 7. Multidisipliner Nöroendokrin Tümör Sempozyumu NÖROLOJİ ANKA
11/09-14/09 World Congress of Perinatal Medicine KADIN... İSTA
12/09-15/09 10. Ulusal Haseki Tıp Kongresi ve 9. Haseki Hemşirelik Sempozyumu HEMŞİRELİ... SAKA