Orta Doğu'nun beyin cerrahları İstanbul'da toplanıyor
Türk Nöroşirürji Derneği tarafından, 08-11 Nisan 2010 tarihleri arasında İstanbul'da "1. Orta Doğu Ülkeleri Nöroşirürji Sempozyum'u" düzenlenecek.

18.01.2010 - Pazartesi

/
Türk Nöroşirürji Derneği tarafından, 08-11 Nisan 2010 tarihleri arasında İstanbul'da "1. Orta Doğu Ülkeleri Nöroşirürji Sempozyum'u" düzenlenecek.

Orta Doğu bölgesinde bulunan en az 20 ülkenin beyin ve sinir cerrahlarının katılacagı toplantıda; nöroşirürji alanında elde edilen son bilimsel ve teknolojik gelişmeler, konferans, panel, kurs ve bilimsel bildirilerle tartışılacak. Bu toplantı ile; Türkiye nöroşirürji biliminin bölge ülkeleri içinde önder rol oynaması hedefi yanında, bölge ülkeleri arasındaki sosyal ve kültürel ilişkilerin arttırılması, Türkiye ve İstanbul'un tarihi-kültürel açıdan tanıtılması hedefleniyor.

Sempozyumla ilgili bilgi veren Türk Nöroşirürji Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Ethem Beşkonaklı; "8-11 Nisan 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilecek bu toplantı, hem bilimsel hem de sosyal alanda iş birligini pekiştirmek amacının yanı sıra, ülkemizin genel tıp ve nöroşirürji alanında ulaştıgı seviyeyi, hastane ve donanımlarının yakından tanınmasını saglamaya yöneliktir. Böylece ülkemiz, bölgesinde ve dünya genelinde sağlık turizmi açısından kazandıgı pozitif ivmeyi nöroşirürji alanında da kazanılabilecektir.

Artan sağlık turizmi ile birlikte sosyal, ekonomik, turistik faaliyetlerin de artacagını ve nihayetinde ülkemizin bölgesel önderlik gücünü pekiştirecegini düşünmekteyiz." dedi.

Kongreye yüksek katılımcı sayısı beklendigini belirten Dr. Beşkonaklı, her ülkenin temsilcilerinden oluşan 150 katılımcının Türk Nöroşirürji Dernegi tarafından misafir edilecegini belirtti.

Yazarlar
Yazarlar
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer