Türkiye Klinikleri Tıp Bilimleri Yarışması Tıpta Uzmanlık Sınavı'na (TUS) damgasını vurdu
Türkiye Klinikleri Tıp Bilimleri Yarışması Tıpta Uzmanlık Sınavı'na (TUS) damgasını vurdu

12.05.2003 - Pazartesi

/
Türkiye Klinikleri Tıp Bilimleri Yarışması Tıpta Uzmanlık Sınavı'na (TUS) damgasını vurdu.

Türkiye Klinikleri'nin her yıl düzenlediği Tıp Bilimleri Yarışması'na katılan hekimler TUS öncesi gerçek seviyelerini görme şansına sahip oluyor.

Nisan 2003 TUS sonuçlarının açıklanmasıyla ortaya çıkan tablo Türkiye Klinikleri'nin başarısını bir kez daha gözler önüne serdi. Son iki yıldır Türkiye Klinikleri Tıp Bilimleri Yarışması'nın birinciliğini kimseye kaptırmayan Dr. Salih Kozan Nisan TUS'unun da birincisi oldu.

Geçen yıl yapılan 20. Tıp Bilimleri Yarışması'nda ikinci olan Dr. Oytun Erbaş ise 2003 Nisan TUS'unda üçüncü sırayı aldı. Bu yıl yapılan 21. Tıp Bilimleri Yarışması'na ilk defa katılarak ikinci olan Dr. Nil Özyüncü ise Nisan 2003 TUS'unda dördüncü sıraya yerleşti. 21. Tıp Bilimleri Yarışması'nda dokuzuncu olan Dr. Işıl Gülüzar Uzun ise TUS'da da onbirinci oldu.

Bu puanlarla Dr. Salih Kozan GATA Askeri Tıp Fakültesi Tıbbi Genetik, Dr. Oytun Erbaş Kadir Has Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji, Dr. Nil Özyüncü Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji ve Dr. Işıl Gülizar Uzun ise İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümlerine yerleşti.

Bu sonuçlar, Türkiye Klinikleri Tıp Bilimleri Yarışması'nın TUS'a hazırlık ve hekimlerin kendi seviyelerini ölçme konusunda ne kadar başarılı olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
1
1) esra şen (evhanımı)
05.01.2018 19:54:46
hocam merhabalar tam 3 aydır sizden ameliyat için haber bekliyorum. bi türlü beklediğim telefon gelmedi. tedavi olmak için ne olmalı bu bacak kopmalı mı yani. lütfen artık işinizi yapın saygılar
People
0
2) gülden atay (anasınıfında yardımcı anneyim)
13.11.2017 11:53:40
sayın hocam merhaba benim oglan top oynarken düsmüş sag kolunu kırmıs ve baş parmak vede isaret parmagının sinirleri zedelenmiş çok endişeliyim yarın sizde 3 40 randevumuz var önce ALLAHA SONRA SİZE GUVENİYORUM İNSALLAHH
People
2
3) Şehmus yiğit (Lokantaci)
10.02.2016 18:18:51
Sayin hocam çok değerli çok muhteşem bir insan ve sevimli bir insan Allah yar yardımcısı olsun
Yazarlar
Yazarlar
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)