Ürologlar Balıkesir’de biraraya geldi
Kontinans Derneği tarafından Balıkesir Üniversitesinde düzenlenen toplantıya katılan 40 hekim, güncel bilgileri paylaştı

25.04.2011 - Pazartesi

/

Balıkesir Üniversitesi (BAÜ), Kontinans Derneğinin bölge toplantısına ev sahipliği yaptı. Toplantıda önemli konular konuşuldu.

Kontinans Derneği Balıkesir Bölgesel Toplantısı, Otel Basri’de düzenlendi. Panele Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve Kontinans Derneği Başkanı Prof. Dr. Ceyhun Özyurt da katıldı. Bilimsel toplantının açılış konuşmasını yapan BAÜ Tıp Fakültesi Üroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cem Güler, Kontinans Derneğinin bölgesel toplantısına ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadıklarını ifade ederek, Üniversite Hastanesi hakkında bilgi verdi. BAÜ Üroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cem Güler, “Dernek üniversite iş birliğine önem vererek ileride bu tür toplantıların sayısının daha da artması dileğimizdir. Genel olarak, bölgesel derneklerle iş birliği konusu üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Türk ürolojisinin daha da ileri gitmesi için bu yakın ilişki sürdürülmeli ve çeşitlendirilmelidir. Yeni çalışmalarda her zaman bilgi birikimlerinin paylaşılması konusunda çalışmalarda bulunacağız” şeklinde konuştu.

Bölgesel toplantıların meslektaşlarına ve insan sağlığına büyük katkı sağladığını belirten Kontinans Derneği Başkanı Prof. Dr. Ceyhun Özyurt, “Kontinans Derneğinin düzenlediği panelin önümüzdeki yıllarda beklentileri olan BAÜ Tıp Fakültesinin de katkılarıyla gerçekleştirilmesinden büyük memnuniyet duydum. BAÜ Üroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cem Güler’e ve BAÜ Tıp Fakültesine teşekkür ederim” dedi. Yaşam kalitesinin özellikle idrar kaçıran hastalarda çok önemli olduğunu belirten Kontinans Derneği Başkanı Prof. Dr. Ceyhun Özyurt konuşmasında, “Yaşam kalitesi önce bozulmakta, sonra bir toparlanma sürecine girmekte. Bu da bir yıl almakta. Bu nedenle bu hastalarda yaşam kalitesini doğru ölçmek için bir yıl geçmesini beklemeliyiz” dedi.

Toplantıya Balıkesir, Denizli, Antalya, İzmir, İstanbul, Konya, Bursa ve Manisa bölgelerinden 40 kişi katıldı. Son olarak güncel veriler ve sunular sonrası üroloji asistanlarının görüş ve düşüncelerini almak için yapılan tartışmayı Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Asistanı Dr. Raşit Altıntaş yönetti. Diğer asistanların kendi kliniklerindeki güncel uygulamalar tartışıldı. Özellikle idrar kaçıran hastaların yaşam kalitelerinin değerlendirilmesinin önemi vurgulandı.

Yazarlar
Yazarlar
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer