CBÜ'de Cerrahi Bakım Ve Yaşam Kalitesi Sempozyumu
Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Derneği ve Sağlıkta Yaşam Kalitesi (SAYKAD) işbirliği ile Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı tarafından düzenlenen “Cerrahi Bakım ve Yaşam Kalitesi Sempozyumu” Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
07 Mayıs 2012 -

Sempozyumun ilk gününde; “Yaşam Kalitesinin Kavramsal Tanımı ve Kullanımı” ve “Yaşam Kalitesi Ölçeklerinde Psikometrik Analizler” konularında kurslar yapıldı. 32’şer kişinin katıldığı kurslar, Sağlık Yüksekokulu öğretim üyeleri Prof. Dr. Erhan Eser, Doç. Dr. Caner Fidaner ve Yrd. Doç. Dr. Hakan Baydur tarafından verildi. Kursun sonunda katılımcıların sertifikaları Doç. Dr. Fatma Demir Korkmaz tarafından takdim edildi.

 Açılış törenine CBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süheyla Sürücüoğlu, Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Derneği Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Şenay Kaymakçı, Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü Başkanı Prof. Dr. Rukiye Pınar Bölüktaş ve SAYKAD Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Eser katıldı. Sempozyumda Hemşirelikte ve Cerrahi Hemşireliğinde Yaşam Kalitesi ile ilgili iki konferans (Sağlıkla İlgili Yaşam Kalitesinin Kavramsal Temelleri, Türkiye’de Hemşirelik Alanında Yaşam Kalitesi), üç oturum (Cerrahi Hemşireliği ve Yaşam Kalitesi Ulusal ve Uluslararası Boyut ve Cerrahi Uygulama Alanlarında Yaşam Kalitesi) yapıldı. Program, yaşam kalitesi ile ilgili bildiri oturumu ve “Ne Yapmalı?” oturumlarıyla sona erdi. Hemşirelik ve Cerrahi Hemşireliğinde Yaşam Kalitesi konularının bilimsel çerçevede ele alındığı sempozyumun, kendileri için çok yararlı olduğunu dile getiren katılımcılar, etkinliğin geleneksel hale getirilmesini istediler.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
ETİKETLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
30/05-31/05 5.Nadir Görülen Hastalıklar Sempozyumu NÖROLOJİ İSTA
26/05-01/06 Hastane İnfeksiyonları Eğitim Programı 2019 ACİL TIP ANTA
12/06-14/06 37. Zeynep Kamil Jineko-Patoloji Kongresi KADIN... İSTA
13/06-15/06 9. Solunum Zirvesi GÖĞÜS... ISPA
14/06-15/06 MEDÜLLOBLASTOMA SEMPOZYUMU MULTİDİSİ... ADAN
14/06-16/06 11. Ulusal Viral Hepatit Sempozyumu (UVHS) ENFEKSİYO... AFYO
15/06-16/06 5. Kanserde Destek Tedaviler ve Palyatif Bakım Sempozyumu TIBBİ... ADAN