Cilt lekelerinizi evde yapılan kürlerle geçirin
Güneş ışınlarının 90 derece acıyla geldiği yaz aylarından önce cildin kusursuzluğuna gölge düşüren lekeler için yapılacak tedavileri tamamlamak gerekiyor. Evde yapılan doğru kürlerle ufak lekeler geçirilebilirken, kalıcı lekeler için çeşitli medikal estetik uygulamaları ile maksimum sonuç elde etmek mümkün.
Cilt lekelerinizi evde yapılan kürlerle geçirin
10 Nisan 2017 -

Güneş, yaşlılık, hamilelik, hormonal değişiklikler ve bazı ilaçların yan etkisi ile ciltte istenmeyen lekeler oluşabiliyor. Evde yapılan doğru kürlerle ufak lekeler geçirilebilirken, kalıcı lekeler için çeşitli medikal estetik uygulamaları ile kalıcı sonuç elde etmek mümkün. Güneşin 90 derece açıyla gelmeye başladığı yaz aylarından önce leke tedavilerinin tamamlanması gerekiyor. İstanbul Estetik doktorlarından Medikal Estetik Hekimi Dr. Dilay Yılmaz Demiryontar, leke tedavisinde en önemli unsurun doğru teşhis yapılması olduğunu belirtiyor. Ayrıca Demiryontar, yapılan yanlış tedavilerin, lekenin daha da derinleşmesine ve hatta tedavi edilemez duruma gelmesine sebep olabileceğini vurguluyor.

 

Doğru Teşhis ve Tedavi Çok Önemli!

 

Leke problemlerinin görüntüde birbirine benzese de sebepleri ve tabiatlarının çok farklı olduğunu belirten Medikal Estetik Hekimi Dr. Dilay Yılmaz Demiryontar, “Leke tedavisinde en önemli unsur doğru teşhis yapılması ve tedavinin belirlenmesi. Yapılan yanlış tedaviler, lekenin daha da derinleşmesine, hatta tedavi edilemez duruma gelmesine sebep olabilir. Biz Kimyasal Peeling, Enzim Peeling, mezoterapi, dermapen, dermaroller, PRP ve lazer tedavi kombinasyonları yapıyoruz. Böylelikle daha hızlı ve etkili sonuçlara ulaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Lekelerin En büyük Düşmanı: Güneş

 

Leke tedavisinin çok emek isteyen ve sabırlı olunması gereken bir süreç olduğunu belirten Dr. Dilay Yılmaz Demiryontar, “Kalıcı ve derine işlemiş lekeler için hastanın bu konuda kendine zaman tanıması ve sabırlı olması gerekiyor. Tedavilerin seansı lekelerin durumuna göre 6-8 seans arası devam edebilir. Güneş lekelerin en büyük düşmanı. Bu sebeple güneş ışınları dik açıyla gelmeden bu tedavilerin tamamlanması ve tedavi boyunca yüksek faktörlü güneş kremi kullanılması gerekiyor.” açıklamasında bulundu.

 

Minik Lekelere Yönelik Pratik Kür

 

Küçük ve henüz derinleşmemiş lekelerden kurtulmak için evde yapılabilecek kür önerileri veren Demiryontar, “1 çorba kaşığı yğurt, 1 çay kaşığı karbonat, yarım çay kaşığı limon suyu, 1 çay kaşığı buğday yağı, 1 çay kaşığı lavanta yağı karıştırılarak maske yapılır. 15 dakika sonra ılık suyla yıkanır. Haftada bir kez uygulanabilir.” dedi

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
19/09-22/09 14. Ulusal Genç Yaşam ve 4.Klinik Romatoloji Kongresi ROMATOLOJİ KIBR
19/09-22/09 16. Ege Romatoloji Günleri ROMATOLOJİ İZMİ
19/09-22/09 16. Metabolik Sendrom Sempozyumu BESLENME... MUĞL
20/09-22/09 5. Klinik Embriyoloji Derneği Kongresi HİSTOLOJİ... İZMİ
21/09-24/09 Dünya Gastroenteroloji Kongresi 2019 GASTROENT... İSTA
25/09-27/09 4. Ulusal Çocuk Genetik Kongresi ÇOCUK... ANKA
27/09-28/09 1. Marmara Radyasyon Onkolojisi Günleri RADYOLOJİ İSTA