Optimed Hastanesi İnvaziv Kardiyolog ekibi tarafından tek cihaz ile 3 işlem
C.R.T (Cardiac Resenkronizasyon Therapy) uygulaması 61 yaşında erkek hastaya, hastanemiz İnvaziv Kardiyoloji Ünitesinde Dr. Ekrem Pınar ve Dr. Göksel Açar ve ekibi tarafından başarı ile gerçekleşmiştir.
Optimed Hastanesi İnvaziv Kardiyolog ekibi tarafından tek cihaz ile 3 işlem
18 Aralık 2018 -

Hastalar, başta kalp krizi nedeni ile muhtelif kalp kası ve kapak hastalıkları yüzünden kalp yetmezliğine girerler. Kalp yetmezliği 4 seviyedir. Kabul edilebilir seviyeden terminal (ileri) seviyeye kadar, terminal seviyenin tedavisi elektif İnvaziv C.R.T.’dir. Bu seviyedeki kalp yetmezliklerinde, kalp odacıklarının uyarılması ve kasılması normalde olduğu gibi senkronize olmaz. İleri evreye girmeye sebep olan desenkronizasyona ilaçlar fayda etmez olur. İşte bu sürecin donanımlı tedavisi iki odacıklı, üç yollu kalp pili takılmasıdır (C.R.T). Böylece hastanın yaşam konforu tekrar sağlanmış olur, ani ölüm riskinden ve kalp durmasından korunmuş olur. 
C.R.T. Cihazı
1. Kalbin pompa gücünü, kasılma gücünün verimini arttıran JENARATÖR
2. Ani ölüme yol açan, fetal aritmilerden koruyan defibilatör 
3. Kalp bloğu ve nabız sayısı düşüklüğünü engelleyen kalıcı kalp pili.
Yukarıda bahsedilen üç işlemi yapan ana parça, hastanın sol göğüs üstü omuz altı bölüme, kas üstüne gelecek şekilde deri altına cep yapılarak yerleştirilir. Sonra cihazın bağlantıları (elektrotları) sağ karıncığa, sağ kulakçığa, koroner sinüs yoluyla sol karıncığa yerleştirilir. C.R.T. cihazı koordineli olarak çalışmaya başlatılır. 
Hastamızda olduğu gibi bu tür hastalarda güncel ve efektif yaklaşımı hastanemizde ilk kez başarılı bir şekilde uygulayan, hastayı sağlığına kavuşturan, hastaya tekrar hayat konforu sağlayan, hastanemizde bilimsel kaliteyi artıran İnvaziv Kardiyoloji ekbine iyi ki varsınız diyoruz. 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
24/05-25/05 Marmara Odyoloji Günleri-2019 DİĞER İSTA
25/05-25/05 Vaskülitlere Multidisipliner Yaklaşım ROMATOLOJİ İSTA
25/05-26/05 MS'de Sağlıklı Yaşam Sempozyumu NÖROLOJİ İZMİ
30/05-31/05 5.Nadir Görülen Hastalıklar Sempozyumu NÖROLOJİ İSTA
26/05-01/06 Hastane İnfeksiyonları Eğitim Programı 2019 ACİL TIP ANTA
12/06-14/06 37. Zeynep Kamil Jineko-Patoloji Kongresi KADIN... İSTA
13/06-15/06 9. Solunum Zirvesi GÖĞÜS... ISPA