Şiddet Antalya'da! Usulsüz sağlık raporu vermeyen hekimi darp etti, bacağını kırdı
Aile hekimi K.Ö. iddiaya göre kendisinden usulsüz sağlık raporu isteyen ve kimliği açıklanmayan erkek hastasına olumsuz yanıt verdi. Aldığı yanıt karşısında öfkelenen hasta, K.Ö.'ye saldırdı. Aldığı darbelerin etkisiyle bayılan K.Ö.'nün sağ bacağında çok sayıda kırık oluştu.
Şiddet Antalya'da! Usulsüz sağlık raporu vermeyen hekimi darp etti, bacağını kırdı
09 Haziran 2018 -

Antalya'nın Kemer ilçesinde görevli aile hekimi 49 yaşındaki K.Ö., usulsüz sağlık raporu isteyen hastasının istemini reddettiği iddiasıyla saldırıya uğradı. Hastası tarafından bayıltılana kadar dövülen K.Ö.'nün sağ bacağı kırıldı, vücudunda ezikler oluştu.

DHA'nın haberi göre, Çamyuva Aile Hekimliği'nde görevli aile hekimi K.Ö. iddiaya göre kendisinden usulsüz sağlık raporu isteyen ve kimliği açıklanmayan erkek hastasına olumsuz yanıt verdi. Aldığı yanıt karşısında öfkelenen hasta, K.Ö.'ye saldırdı. Saldırgan, yumruk ve tekme darbeleriyle düşen K.Ö.'ye yerde de vurmaya devam etti. Aldığı darbelerin etkisiyle bayılan K.Ö.'nün sağ bacağında çok sayıda kırık oluştu. Kemer Devlet Hastanesi'nde ameliyat edilen K.Ö.'nün tedavisi sürüyor. Şiddet uygulayan hasta ise jandarma ekiplerince gözaltına alındı.


DOKTORU DÖVEN SERBEST

Aile hekimi K.Ö'yü kendisine usulsüz sağlık raporu vermediği için döverek sağ bacağını kırdığı öne sürülen H.D., jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Savcılık ifadesinden sonra nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarılan H.D. yurt dışı çıkış yasağı ve adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

MESLEKTAŞLARINDAN KINAMA

Antalya Tabip Odası ve Antalya Aile Hekimleri Derneği, yaptıkları ortak açıklamayla saldırıyı kınadı.

Antalya Tabip Odası yönetiminden Dr. Aydan İzgi olayla ilgili hukuki süreçte şiddet gören hekime her desteği vereceklerini söyledi. Sağlıkta yanlış uygulanan politikalar nedeniyle hekim- hasta arasındaki ilişkinin zedelendiğini de belirten Aydan İzgi, "Hekimler yaşanan olumsuzlukların tek sorumlusuymuş gibi gösterilmekte ve hastalar ile karşı karşıya getirilmektedir. Hekimler can güvenliklerinin olmadığının farkındadır" dedi.

Antalya Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Tayyar Asrık da hekimlere uygulanan şiddetin hiçbir geçerli açıklamasının olamayacağını kaydetti.

Akdeniz Üniversitesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Dr. öğretim üyesi Hasan Hüseyin Avcı ise yaşanan olaydan dolayı üzgün olduklarını söyledi. Konunun siyaset üstü olduğunu da kaydeden Avcı, "Saldırgan kendi çıkarı için şiddete başvurmuştur. Meslektaşımız kamu yararını koruduğu için ağır yaralanmıştır" dedi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
1
1) sercan duman (dr pratisyen)
17.06.2018 17:52:48
Devlet önce kamu binalarını devlet hastanelerini özel güvenlikten kurtarsın hastane polisler daha çok ve ya silahlı bekçiler olması lazım
People
15
2) drovuz (uzdr)
11.06.2018 09:51:22
bu ne ya, birinden kanunsuzluk iste, yapmayınca saldır, öldüresiye döv, kır bacağını, sonra tutuksuz yargılanmak üzere elini kolunu sallaya sallaya çık git, Tıp fakültelerini doktorları bırakın biraz hukuk fakültelerine yeni hakim savcılara bakın biraz...
People
5
3) ihsan (uzm dr)
11.06.2018 01:13:25
Burayı okuyan hasta ve yakını varsa şimdiden söyleyim, benden böyle bir şey isterseniz acile yetişemeyecek kadar döverim sizi
People
6
4) Ali (Hekim)
10.06.2018 22:25:02
TOPLU GREV ŞART!!!
People
13
5) uzman (uzmandoktor)
10.06.2018 15:48:59
Doktoru bayıltana kadar dövmüş, ayağını kırmış. Sahte rapor istemiş ve bunun için şiddet uygulamış.

Bu adam nasıl dışarda serbest dolaşır ?

Bunları bir hakime veya savcıya veya milletvekiline veya belediye başkanına veya bakana vb kişilere yapsa bu adam yine böyle serbest bırakılırmıy dı ?
Elbette ki bırakılmazdı. Peki aynı anayasa aynı hukuk, yaklaşımı nasıl bu kadar farklı olabilir. Yazıklar olsun diyorum başka birşeye gerek Yok.
People
4
6) Kemal (Dr)
10.06.2018 12:57:48
Kişiler hakimdövüp ayağını kırınca serbest kalıyor mu sayın hakim bey
People
7
7) acil (tabib)
10.06.2018 10:36:32
usulsüz rapor versen ağır ceza mahkemesinde yargılanıyorsun.rapor vermezsen elini kolunu kırıyorlar.sağlık bakanlığı hekimi perişan hale getirmiştir.
People
7
8) Ersin (Dr)
10.06.2018 02:34:19
Sayın bakan şiddet uygulayan salıverilmeyecek
Bu davaların takipçisi olacağım diyordu
Malesef sonuç yine hüsran
Hakimler yasal düzenlemeye rağmen Lehimizde karar vermiyor keyfi olarak
SON HABERLER
ETİKETLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
30/05-31/05 5.Nadir Görülen Hastalıklar Sempozyumu NÖROLOJİ İSTA
26/05-01/06 Hastane İnfeksiyonları Eğitim Programı 2019 ACİL TIP ANTA
12/06-14/06 37. Zeynep Kamil Jineko-Patoloji Kongresi KADIN... İSTA
13/06-15/06 9. Solunum Zirvesi GÖĞÜS... ISPA
14/06-15/06 MEDÜLLOBLASTOMA SEMPOZYUMU MULTİDİSİ... ADAN
14/06-16/06 11. Ulusal Viral Hepatit Sempozyumu (UVHS) ENFEKSİYO... AFYO
15/06-16/06 5. Kanserde Destek Tedaviler ve Palyatif Bakım Sempozyumu TIBBİ... ADAN