Türk Eczacıları Birliği: Eczacılık fakültelerine girişlerde taban puanı sıralaması getirilmeli
Türk Eczacıları Birliği: Yeni eczacılık fakülteleri açılmamalı, eczacılık fakültelerine girişlerde taban puanı sıralaması getirilmelidir
Türk Eczacıları Birliği: Eczacılık fakültelerine girişlerde taban puanı sıralaması getirilmeli
18 Mart 2019 12:03 - AA

Türk Eczacıları Birliğinden (TEB), yeni eczacılık fakülteleri açılmaması ve bu fakültelere girişlerde taban puanı sıralaması getirilmesi gerektiği belirtildi.

TEB'den yapılan yazılı açıklamada, plansız ve kontrolsüz şekilde açılan eczacılık fakülteleri yüzünden eczacılık mesleğinin ve eczacıların zarar göreceği, istihdam sorunu yaşanan meslekler listesine eczacılığın da hızlı giriş yapacağı savunuldu.

Hukuk, mühendislik, mimarlık ve tıp alanlarında olduğu gibi eczacılık alanında da başarı sırası şartı getirilmesi gerektiği değerlendirmesinde bulunulan açıklamada, "İlk 60 bine giren öğrenciler eczacılık fakültelerine yerleştirilmelidir. Yeni eczacılık fakülteleri açılmamalı, eczacılık fakültelerine girişlerde taban puanı sıralaması getirilmelidir." ifadelerine yer verildi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
22
1) Hasan (Eczacı)
18.03.2019 13:04:24
Türkiye de ilaç üretimi/dağıtımı yapan firmalarda özel ve kamu hastanelerinde ciddi eczacı açığı var. Hastanelerde eczacılara yüklenen sarf depo görevi gibi eczacılıkla alakası olmayan görevler yerine hastalarla muhatap olan doktorları ilaç konusunda yönlendiren ilaç yazımı konusunda danışmanlık yapan hemşireleri uygulanışı konusunda yönlendiren ilaç güvenliğini sağlayan ilacın her safhasında etkin rol alan akılcı ilaç kullanımı uygulamasının birinci sorumluluk mensubu olan görevler olmalıdır. Klinik uzman eczacılar aciliyetle çalışmaya başlamalılar. Eczacılar aldığı eğitimin hakkını depoculukla veremez..
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)