Özelde FTR kotası artırıldı
Sağlık Uygulama Tebliği'nde yapılan değişikliklere ilişkin düzenlemeler Resmi Gazete'de yayımlandı. Düzenlenen tebliğle vatandaşların da fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamalarında yatarak tedavilerinde uzun bekleme sürelerini ortadan kaldırmak amacıyla özel sağlık hizmeti sunucularında yer alan kota uygulaması kaldırıldı. Sık epilepsi nöbeti geçiren hastaların da epilepsi pillerinde yaşanan sorunlar düzenlendi
Özelde FTR kotası artırıldı
02 Mayıs 2016 09:19 -

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Sağlık Uygulama Tebliği'nde (SUT), yapılan değişikliklere ilişkin düzenlemeler bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı. SGK Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, SUT'ta değişiklik yapılmasına dair tebliğle gaziler, maluller ve iç güvenlik harekatında yaralanan güvenlik mensuplarının fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamalarında yer alan bazı sınırlamalar kaldırıldı.

Diğer vatandaşların da fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamalarında yatarak tedavilerinde uzun bekleme sürelerini ortadan kaldırmak amacıyla özel sağlık hizmeti sunucularında yer alan kota uygulaması da kaldırıldı. Fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamalarında vatandaşların hizmete erişimini artırmak amacıyla özel sağlık hizmeti sunucularında verilen fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamalarında ayakta tedavide kotalarının miktarı artırıldı.

Epilepsi hastalarını sevindirecek haber

Düzenlenen tebliğle yatan hastalara dışarıdan temin edilmek üzere yazılan reçeteler nedeniyle eczanelere müracaatlarında kendilerine birikmiş katılım payı çıkması engellendi.Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı sağlık merkezlerinde yoğun bakım yataklarının tescilinin gecikmesi nedeniyle hizmet sunumunda oluşabilecek aksaklıklarını engellemeye yönelik düzenleme yapıldı.

Tebliğle bazı kemoterapi ilaçlarının endikasyon dışı veya başka bir ilaçla ardışık kullanılması durumunda ortaya çıkan sıkıntıların da giderilmesine yönelik düzenlemeler gerçekleştirildi. Türkiye'de tedavisi yapılamayan hastaların yurt dışına tedaviye gitmeleri durumunda yaşanan mevzuat sıkıntılarının ve sık epilepsi nöbeti geçiren hastalarda kullanılan epilepsi pillerinde yaşanan sorunlarının giderilmesine yönelik değişiklik yapıldı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
3
1) abdullah (hekim)
03.05.2016 10:50:16
dr.acil (pratisyen) duymak istemeyenden sağır, görmek istemeyenden daha kör kimse yoktur. bulunduğun yerin khb genel sekreteri, halk sağlığı müdürü ve sağlık müdürü senin sıkıntını çözmekle yükümlü.
People
14
2) dr.acil (pratisyen)
02.05.2016 21:01:54
acilde tek hekim kaldım.zorla nöbet yazılıyor.buna niçin çare yok....
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)