Özel hastanelerde uzman hekimler, pratisyen kadrosunda çalıştırılabilecek!
2019 yılında alınan kararla özel hastanelerde görev alan belli ana dal ve yan dal uzmanlığı bulunan hekimler pratisyen hekim kadrolarında çalışabiliyordu. Yeni bir karar ile bu uzmanlıklar arasına “Aile Hekimliği” de eklendi. Bu kapsamda özel hastanelerde görev yapan Aile Hekimliği uzmanları pratisyen hekim kadrosunda görev alabilecek.
Özel hastanelerde uzman hekimler, pratisyen kadrosunda çalıştırılabilecek!
23 Aralık 2021 11:34 - MEDİMAGAZİN

MEDİMAGAZİN - Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından “Uzman Hekimlerin Pratisyen Hekim Kadrosunda Çalıştırılma Talepleri” konulu resmi yazı 81 ilin İl Sağlık Müdürlüğüne gönderildi.

Daha önce, 2019 yılında yürürlüğe giren karar ile “Anatomi, Fizyoloji, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Mikoloji, Tıbbi Viroloji, Tıbbi Parazitoloji, Temel İmmünoloji” ana dal ve yan dal uzmanlığı bulunan hekimlerin özel hastane, tıp merkezi ve polikliniklerde pratisyen hekim kadrolarında çalışmalarına izin verilmişti.

Yayınlanan yeni resmi yazı ile bu uzmanlıklar arasına “Aile Hekimliği” de eklendi. 16 Aralık tarihli karar ile birlikte, yukarıda sıralanan uzmanlıklara ek olarak Aile Hekimliği uzmanlarının da özel hastanede yer alan pratisyen hekim kadrolarında çalışmalarına izin verilecek.

Diğer taraftan karar yalnızca, özel hastanelerde çalışan uzman hekimleri kapsıyor.

 

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
19
1) Alican Çoban (emekli hekim)
18.01.2022 11:31:02
6-7 haftadır Meclis'te bekletilen ama süreci tamamlanmış olan Önerge derhâl yürürlüğe konmalıdır. (Cumhurbaşkanı açıklamış, Sağlık Bakanı rakam bile vermiş, Meclis "oybirliğiyle" onaylamış) Neyi bekliyorlar? Emekli hekimleri daha fazla incitmeyin !!!
People
14
2) doktor mu (doktor)
18.01.2022 08:28:13
çalışan ve emekli hekim maaşına çok çok iyi bir iyileştirme yapılmadan ortaya atılan tüm plan ve projeler fasa-fiso......bu sistemin temel direği hekimlerin büyük bir çoğunluğu ayakta kalma mücadelesi yaparken ,her şey fasa-fiso...!
People
1
3) ismail yetenek (dr)
29.12.2021 18:03:08
Tüm branşlara izin vermezler.stratejik personel(türkçesi ihtiyaç)diye bi kavram var zira..
People
79
4) Ahmet AKIN (DR)
23.12.2021 16:08:03
Tüm uzmanlara o hak verilmeli. Şahsen Göğüs Cerrahi, Kalp damar beyin cerrahi gibi yıllar yıllar önce çok kıymetli şimdi ise dava açılma riski, performans saçmalığı yüzünden 0 döner ile çalışmaktansa sadece acilde nöbet tutup yaşamamıza izin verin.
Mesleğimizi yapmak için okadar emek verip sonrada diplomamı yırtmak isteyeceğim hiç aklıma gelmezdi. Sorumlulara hakkımı helal etmiyorum.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)