Özel hastanelere çat kapı denetim
19 Ağustos 2014 13:46 - TAKVİM Safure CANTÜRK

 Sağlık Bakanlığı, özel sağlık kuruluşlarında sağlık hizmetlerinin sunuluşunu görmek ve vatandaşa çıkarılan şişkin faturaları engellemek için hastanelere 'ansızın' denetimler yapacak. Bakanlık, Özel Sağlık Kurum ve Kuruluşlarının İl Sağlık Müdürlüklerince Denetimine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönerge yayımladı. Buna göre, denetimler için il sağlık müdürlüklerinde birimler kurulacak. Bakanlık tarafından iller arasında çapraz denetimler yapılacak.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) SEDAT ÖZDEMİR (İÇ HASTALIKLARI UZMANI)
19.08.2014 17:13:44
Özel hastanelere çat kapı denetim konusu:
Sağlık hizmeti veren kişiler ve kurumlar olarak bilimsel yöntemleri kullandığımızı iddia ediyorsak elbette açıklıktan, şeffaflıktan, denetlenebilirlikten yana olmalıyız. Ancak ülkemizde sağlık hizmetini sunan kurumlar ile denetleyen kurumların düzenlenmesine ihtiyaç vardır. Özel hastaneler, üniversite hastaneleri ile birlikte sağlık bakanlığı da sağlık hizmeti sunan bir kurumdur. Dolayısıyla sağlık hizmeti sunan bir kurumun diğer sağlık hizmeti sunan kurumu denetlemesi uygun değildir. Doğru olan sadece Çalışma bakanlığının denetleme yapmasıdır. Saygılarımla..
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)